Lõpparve viivitus kui kaua?

  • inari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 2 kuud tagasi #49495 lisas inari
Vastas inari teemas Lõpparve viivitus kui kaua?
Lisaks siia ühe huvitava arvamuse, lisasin selle vastusena - vast ei ole sellest midagi pahasti.

Nimelt tekkis sellest uuest TLS arvamus:
Kõik eestis kehtivad seadused alluvad ju Põhiseadusele. Kuidas on muudetud selle uue TLS paragrahve nii, et lihttöölisel enam ei ole õigusi, vähemalt selle viivitamise osas. varem oli nii, et kui tööandja jättis TL lõpetamise viimasel päeval lõpparve maksmata siis töötaja kaebusel oli ta kohustatud maksma töötajale nende päevade eest töötajale sama tasu mida see töötaja teenis töötades selle tööandja juures kuid mitte rohkem kui ühe kuupalga ulatuses (Tean kuna isiklikult olen mitu korda samal alusel võidelnud röövlitest ja petistest tööandjatega nii Tööinspektsiooni kui ka kohtute vahendusel, olen need lahingud ka võitnud).
Nüüd aga on väike konflikt.
Seadust on muudetud ja see lõhnab ju selgelt Põhiseaduse rikkumise suunas - Võrdne kohtlemine ja diskrimineerimine.
Nimelt ütleb seadus:
"Kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi,
nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude
veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.
Rahvusliku, rassilise, usulise või poliitilise vihkamise, vägivalla ja
diskrimineerimise õhutamine on seadusega keelatud ja karistatav. Samuti on
seadusega keelatud ja karistatav õhutada vihkamist, vägivalda ja diskrimineerimist
ühiskonnakihtide vahel."

Just see "ühiskonnakihtide" on kummaline - ametnikud, lihttöötajad - eri kihid. Miks ametnikel on tühjem kõht kui tavalisel tööinimesel? Ei ole ju!

Või olen mina kaasajal loll, kuigi viimasel ajal kipub olema, et on "võrdsed" ja on "võrdsemad" ???

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 2 kuud tagasi #49496 lisas .
no ei saa aru, milles see diskrimineerimine siis uue TLS ajal on. Ka nüüd on töötajal õigus nõuda viivist, seega ei ole ju kedagi millestki ilma jäetud. Nii et kus on siin vastuolu Põhiseadusega? Milline muutus konkreetselt on vastuolus?
Ja mis jahumine neist ühiskonnakihtidest? Üritad taas kommunismi juurutada, et kõik peavad olema võrdselt vaesed ja keegi ei tohi rohkem teenida? Või ongi see sinu meelest diskrimineerimine, et mõni rohkem palka saab? Et lihttööline ja kohtunik (näiteks) peaks igaljuhul võrdselt palka saama? Või mida sa mõtlesid?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • võrdne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 2 kuud tagasi #49500 lisas võrdne
Vastas võrdne teemas Lõpparve viivitus kui kaua?
Minu arust on tasub asja arutada küll. Nagu ma siit loen, on ametnikul (AT) õigus saada samaväärset päevapalka edasi, kui kokkuleppest kinni ei peeta aga töötaja, kes töötab TLS-i järgi on õigus saada 0,02% päevapalgast.
Ei maksa ikka kohe kommunismiga hirmutama hakata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 2 kuud tagasi #49501 lisas .
siit loed... võta ja loe siis ikka seadust, mitte ainult kellegi kommentaari. Lisaks hüvedele on ATS alusel töötavale ametnikule ette nähtud ka terve rida kitsendusi, mis TLS alusel töötajat ei kummita. Ja lisaks on juba pikemat aega kõne all ATS muutmise vajadus, millega ka väidetavalt tegeldakse. Ja lõppude lõpuks, mitte keegi ei takista sind kandideerimast ametikohale, kus tehakse tööd ATS alusel ja nautima samuti kõiki neid hüvesid, mida ATS võimaldab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • võrdne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 2 kuud tagasi #49510 lisas võrdne
Vastas võrdne teemas Lõpparve viivitus kui kaua?
...Ja lõppude lõpuks, mitte keegi ei takista sind kandideerimast ametikohale, kus tehakse tööd ATS alusel ja nautima samuti kõiki neid hüvesid, mida ATS võimaldab.
Ja ongi vastus arutlusele - tasub ATS alusel töötada, on hüvesid rohkem ;D
Lisan veel, et olen seadustega kursis ja töötan riigiasutuses.
Võrdsust ei ole ja ei saa ilmselt kunagi ka olema, kuid põhiseadust välja tuua vaid siis, kui seda vajalikuks peetakse ja mitte siis, kui ei peeta ei ole ka päris see, mida rahvas ootab.
Päikest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 2 kuud tagasi #49511 lisas .
no ei saa olla nõus, et antud juhul kedagi diskrimineeritakse. Kõigil on võrdsed võimalused kandideerida tööle kas TLS või ATS alusel. Kus on vastuolu põhiseadusega? See on iga inimese vaba valik, kus asutuses ja siis vastavalt missusuguse seaduse alusel ta tööle soovib hakata, niisiis mina siin küll mingit vastuolu põhiseadusega ei näe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mistatse
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 1 nädal tagasi #49705 lisas mistatse
Vastas mistatse teemas Lõpparve viivitus kui kaua?
Ega see ATS või TLS alusel tööle asumine ikka ei ole midagi oma teha, pole seda mõtet samuti jahuda, et "asuge siis ATS järgi tööle".
Minuarust juhitud tähelepanu ebaausa kohtlemise suhtes on igati põhjendatud. 0,02% ja 100% on ikka vaks vahet - riigiametnikud võiks natuke arvutada (kui fb-st aega üle jääb ja arvutusoskus olemas) - mitmekordne vahe on?
Ilmselt vihjati väga valusale punktile.
Kommunismist rääkimine on samuti täiesti out of topic. Kas "suurema teenistuse" jutt käib neile kes on "lollid ja suudavad ja tahavad teha PÄRIS tööd"? Vaevalt - see käib ikka neile kes neid esimesi koorivad aga unustavad, et ilma nendeta oleks nende laualt üldse leib puudu!
Mina arvan, et kommunismi mõningad alustalad eestis käesoleval ajal oleks väga tervitatavad, suured rahvatagant varastyajad saaks kraavipervel kuuli kuklasse!
Ma töötasin siin nõmedas, töörahva vaenulikus riigis EV kaitseväe huve teenides, riigi julgeolekut sõjaolukorras võimaldavat loovas ettevõttes ja seda lepingu järgi 700€(bruto) eest kuus (ei ole ju koht kus orjatööle peaks lootma) - on seda siis vähe või palju? Minule jääb ebaselgeks eesti kirjeldatud müstiline "keskmine" palk - kui selle ligi ei saa isegi riigikaitse alal siis mulle jääb täiesti ebaselgeks - millisel ausal tööl seda saadakse küll? Mul pole ainsat tuttavat inimest kes niisugust tasu teeniks (AS-i EV suuruselt 2. linnas), naiste tasu jääb samuti oluliselt meeste omale alla.
Joodikuna ennast ei tunne (aastas korra-paar mõnel sünnipäeval pits või 2 - pole nagu joodiku tunnuseks või?, narkotsi ei tarbi (kanepit olen dekaad tagasi proovinud korra - ei köitnud), käed ja jalad liiguvad...alla 30 vanust - Olen mõned aastad soomes töötanud, saanud 4000€ netopalka ka viimases lõpus...aga mingi aeg tahaks oma elu, kodu, peret...ei ole siiani - tirib põhjanaabri juurde tagasi, midagi pole parata sest ausa ja raske füüsilise tööga meie riigis inimväärikust ei koge! Suvepuhkusest näit. võib ainult unistada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 1 nädal tagasi #49706 lisas .
ausalt öeldes, ei viitsinud kogu seda tiraadi läbi lugeda.

Aga vastates esimesele väitele "Ega see ATS või TLS alusel tööle asumine ikka ei ole midagi oma teha,", siis milline oleks takistus, et ükskõik milline inimene ei võiks kandideerida ATS alusel töökohale? Ei ole vajalikku haridust ja oskusi? On olemas piisavalt võimalusi, et omandada nii üht kui teist. Omalt poolt võin väita, et pole see ametniku staatus nii ihaldusväärne ühti. Mul on olemas nii haridus kui ka oskused, et kandideerida ametniku kohale, kuid ma pole seda teinud. Miks? Sest eraettevõtjana on mul kordades rohkem vabadust ja ka sissetulekute üle ei saa kurta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.