Töölepingu lõpetamine erakorraliselt

  • Anneli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 11 kuud tagasi #46480 lisas Anneli
Seadust uurides on seal kirjas, et Töötaja võib lõpetada töölepingu erakorraliselt TLS § 91 lg 2 p2 (minu jaoks peaks see paika, sest pool aastat olen töötasu kätte saanud 2 nädalat hiljem kui töölepingus on kirjas) ja § 91 lg3 ütleb, et Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötaja isikust tuleneval põhjusel, eelkõige kui töötaja terviseseisund või perekondlikud kohustused ei võimalda tal kokkulepitud tööd teha ja tööandja ei võimalda talle sobivat tööd.
Perekondlikud kohustused? Kas siia alla mahub ka see, et pere pangalaen ja arved on suuremad kui töötasu ja antud töökoht ei võimalda suuremat töötasu, et pere oleks majanduslikult kindlustatud. Ma lahkuksin töölt TLS § 91 lg 2 p2 alusel(tööandja viivitab töötasu väljamaksmisega).Kas minu poolt väljatoodud põhjused on piisavad, et öelda tööleping erakorraliselt üles?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 11 kuud tagasi #46481 lisas imelik
TLS § 91 lg 2 p2 põhjendus ei saa olla palga väiksus vaid peaks olema, et viivitatud palga tõõtu jääb juba pool aastat laen õigeks ajaks maksmata ja tänu sellele lisanduvad ebamõistlikud lisakulud vms.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Anneli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 11 kuud tagasi #46482 lisas Anneli
Saan aru jah, et p2 ütleb töötasu viivituse kohta. Viivitus on jama, sest iial pole teada millal töötasu kontole laekub. Tegelik põhjus seisneb selles, et töötasu on väike, mis ei kata pere arveid. Mul olid pangas reservid, et jaksasin tasuda arveid. Nüüdseks on need otsas ja antud töökohas saadava töötasuga ma ei kata oma laene ja makse, seetõttu tahangi erakorraliselt töölepingu üles öelda. Kui ma jätkan seal tööd, siis pean oma kodu maha müüma ja ostma mingi uberiku ja närima muru.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 11 kuud tagasi #46483 lisas imelik
Kuna tegelik põhjus on see, et sulle ei sobi kokkulepitut palk siis tulnuks sul TL üles öelda korraliselt siis kui avastasid, et enam välja ei tule, poleks praegu peavalu.
Antud juhul eeldan, et tööandja vaidlustab TVK või kohtus sinu avalduse, sest 3 kuu hüvitist on tööandjale liiga palju antud põhjenduse eest maksta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Anneli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 11 kuud tagasi #46484 lisas Anneli
Kui ma lahkun erakorralise avaldusega TLS § 91 lg 3 alusel, oleks ausam lahkumine kui § 91 lg 2 p2? Puhkusel olen olnud juba terve nädala ja isegi puhkuserahasid pole saanud, täna laekus kontole juunikuu töötasu, kuigi pidi laekuma kuu alguses. Minu teada võib erakorraliselt töötaja TL ülesöelda ka päevapealt. Kuna tööandja ei täida oma kohustust, siis mõtlesingi, et toon lahkumisepõhjuseks § 91 lg 2 p2 , kuid kui see võib muutuda vaieldavaks, siis kas § 91 lg 3 alusel on mõeldav, tuues põhjuseks, et töötasu on väike ja ei kata kohustusi panga ja pere ees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 11 kuud tagasi #46485 lisas imelik
Võib jah töötaja erakorraliselt TL ülesöelda ka päevapealt aga vaid siis kui on mõjuv põhjus, eelkõige kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist.

Ei ole see, et palk on väike mõjuv põhjus TL üles öelda päevapealt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Anneli
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 11 kuud tagasi #46486 lisas Anneli
Tänan, vastus on ammendav

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.