tööseisak ja sellega seonduv

  • Kaisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 11 kuud tagasi #46578 lisas Kaisa
Olen tööl tähtajalise lepinguga. Alates juuni kuust olen olnud nö tööootel, öeldakse, et tööseisak jne. Ühesõnaga.. Lepingus on kirjas, et mul on tunnipalk 40.- tunnis (bruto)

Kas mul on õigust mingit hüvitist saada, kuna töötunde pole olnud, siis ka palka mitte? Kas on mingi tööootustasu või äkki mingi puhkuseraha või midagigi?

Lepingus on ka selline punk (ei tea kas on oluline): töötasu arvutamine ja maksmine toimub vastavalt igakuisele tööajatabelile.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • on jah
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 11 kuud tagasi #46579 lisas on jah
Vastas on jah teemas tööseisak ja sellega seonduv
keskmist töötasu pead saama.

Töölepingu seadus §35. Töötasu maksmine töö mitteandmisel
Tööandja peab töövõimelisele ja töö tegemiseks valmis olevale töötajale maksma keskmist töötasu ka juhul, kui töötaja ei tee tööd seetõttu, et tööandja ei ole andnud tööd, ei ole teinud töö tegemiseks vajalikku toimingut või on muul viisil töö vastuvõtmisega viivitanud, välja arvatud juhul, kui töö andmata jätmise on põhjustanud töötaja süü.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kaisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 11 kuud tagasi #46581 lisas Kaisa
Vastas Kaisa teemas tööseisak ja sellega seonduv
Helistasin tööinspektsiooni, peale pikka ootamist sain rääkida ühe mehega, kes minu küsimuse peale, et kas tööandjal on mingi kohustus mulle midagigi maksta, kui temal pole mulle tööd anda, vastas, et nojah, pmselt võid sa ju lepingu lõpetada. Aga mul ei ole kasu selle lõpetamisest, ma tahaks mingit hüvitist saada selle eest, et kas keegi oskab öelda, on mul õigus tagantjärele küsida seda..?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.