Tulumaksuvaba miinimumi mittearvestamine

  • Liisu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 9 kuud tagasi #46824 lisas Liisu
Augusti kuus tuli 143 töötundi ja palgaks sain 2900 krooni. Ülemus ütles, et tema ei arvetsa meil tulumaksuvaba miinimumi... tunnipalgaks tuli mul siis mingi 20,2... kas see on reaalne palgaarvestuskäik ülemuse poolt? (tölepingus palgaks miinimimumplak 160 tunni eest)
Kuidas saan mina kindel olla, et ta ütleb, et ei arvesta tulumaksuvaba miinimumi ja tuludeklaratsioonis saan siis selle raha tagasi... või teeb ta äkki nii, et meile ütleb, et ei arvesta, tegelikult arvestab, tulumaksu maksab nii nagu oleks arvestanud ja paneb vahelt raha enda taskusse? Palgalehte pole saanu,d kui küsin, ütleb, et pole aega teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 9 kuud tagasi #46825 lisas imelik
Kas sa oled tööandjale üldse maksuvaba tulu arvestamise avalduse esitanud?
Kui ei siis ei tohigi tööandja maksuvaba arvestada.
Rumal mõte, et midagi tasku pannakse!
Oma e-maksuametist saad vaadata mida tööandja sinu töötasuks ja maksudeks deklareerib.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 9 kuud tagasi #46827 lisas imelik
Täpsustan veel, et kui augusti töötasu maksti septembris siis näed seda e-maksuametist alles 11-st oktoobrist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Liisu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 9 kuud tagasi #46828 lisas Liisu
Jah, vastav avaldus on tehtud... tänud inimesele, kes mainis seda e-maksuametit, ei teadnud ennem sellest, nüüd näen sealt, et al juulist on tööandja minu eest mitte makse maksnud... nüüd ma sain kurjaks ja lähen nõuan õiglust :)

Aitähh vastajatele!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.