Töölepingu peatamine ja sellel ajal teises kohas töötamine.

  • Egert
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 8 kuud tagasi #47085 lisas Egert
Kas on võimalik praeguse tööandjaga tööleping ajutiselt peatada(nt. kevadeni) ja sellel ajal töötada teise tööandja all? Kas endine tööandja on kohustatud minu soovi alusel minuga töölepingu taastama?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 8 kuud tagasi #47086 lisas imelik
On võimalik kui tööandja nõus on ja seda sulle tõesti võimaldab aga minu soovitus tööandjale oleks kindlasti mitte nõustuda, tahad teha mujal tööd ütled praeguse töösuhte üles ja mine kuhu tahad, tööandjad ja töökohad ei ole heategevus organisatsioonid.
Mis tähendab sinu soovil taastama?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egert
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 8 kuud tagasi #47087 lisas Egert
Olukord on selline, et töötan ehitusettevõttes ja tean, et talvised ajad ei ole head ees ootamas. Seega usun, et ei tohiks mingit probleemi tööandja pool olla, kui see vaid ametlikult võimalik oleks. See minu soovil töölepingu taastamine tähendaks siis seda, et kui mul lõppeb uues kohas töö otsa, kas ma saan siis igal ajal minna ja ütelda, et sooviks töölepingu taastamist. Kas töölepingu ajutiselt peatamine tähendab kuupäevalist tähtaega või on ka mingit muud kokkulepet võimalik saavutada. Ise usun, et ka see käib tööandja ja töötaja kokkuleppe alusel. Kui on mahti võite mu juttu kinnitada või ümber lükata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 8 kuud tagasi #47088 lisas imelik
Ok see juba mõistlikum põhjus.
Jah pooled võivad kokku leppida, et teatud perioodiks töölepingu täitmine peatatakse, mida põhjalikum ja konkreetsem(nt.kuupäevad) kokkulepe on seda parem mõlemale poolele hilisemate probleemide vältimiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kats
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 8 kuud tagasi #47089 lisas Kats
Kevadeni on päris pikk aeg. Hoida töötajat nimekirjas, palgata puhkuse eest (mis see muud on) maksta igakuiselt ta pealt riigile sotsiaalmaksu 1436 kr, läheb kulukaks. Tööandjana laseks Sul vabalt minna, kirjutaksid omal soovil lahkumise kohta avalduse. Kevadel, kui senises töökohas rohkem tööd, võidakse Sind tagasi põhitööle vormistada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 8 kuud tagasi #47095 lisas .
on tõepoolest võimalik tööandjaga kokku leppida, et ta sulle töökoha säilitab ja on siis valmis sind igal ajal tööle tagasi võtma, aga mingit kohustust tööandjal seda teha küll ei ole. Ehk siis kui tööandja sellise kokkuleppega nõus ei ole, siis nõuda sa seda ei saa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.