puhkus enne dekreeti minekut.

  • Leelo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 7 kuud tagasi #47118 lisas Leelo
Olen õpetaja, kes peaks aastavahetuse paiku dekreeti jääma. Olen hetkel dilemma ees, millal täpselt puhkama asuda. Saamata on ju õppeaasta esimese poole puhkus. Aasta vahetuseks koguneb seda 19 päeva, kuid kui ma varem tahan puhkama hakata, kuidas ma selle siis välja arvutan? Ja ka dekreedi eest on võimalik saada puhkuse päevi ette, kuid ma ei leia üles õiget seadust ega õiget lõiku selle kohta. Ehk oskate nõu anda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lugeja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 7 kuud tagasi #47119 lisas Lugeja
Vastas Lugeja teemas puhkus enne dekreeti minekut.
Eks arvutama peab nii, et kui arst ütleb "dekreeti" jäämise kuupäeva, siis saab selle järgi ju otsustada, millal puhkusepäevad võiks välja võtta.
Kas "dekreedis" oleku ajal teenitud puhkusepäevi ette saab, see on juba tööandjaga kokkuleppe küsimus.

Töölepingu seaduses (www.riigiteataja.ee/akt/13198475)

§ 68. Põhipuhkuse andmine

(1) Põhipuhkust antakse töötatud aja eest.

(2) Põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka arvestatakse lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg, välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja poolte kokkuleppel antud tasustamata puhkuse aeg, samuti aeg, kui töötajal on seaduse alusel õigus tööst keelduda käesoleva seaduse § 19 punktis 3 nimetatud juhul, ning muu aeg, milles pooled on kokku leppinud.

§ 19. Töötaja õigus keelduda töö tegemisest

Töötajal on õigus keelduda töö tegemisest eelkõige juhul, kui:
1) ta kasutab puhkust;
2) ta on ajutiselt töövõimetu ravikindlustusseaduse tähenduses;

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.