kuidas õige????

  • sipsik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 6 kuud tagasi #47294 lisas sipsik
kuidas õige???? lisas sipsik
tere asi selles et antsin lahkumis avalduse ja tööandjal õigus mind kinni hoida30 päeva.aga asi selles et kas saan kasutada oma puhkust mis on juba mul välja makstud aga saamata ,kuna jäin puhkuse ajal haiguslehele ja puhkus lükkub edasi aga leht sai läbi ja läksi tööle tööandja ei rääkinud sellest puhkusest midagi ja mina ka mis jäi saamata 3 nädalat .kas saan seda ennem töölepingu lõppemis kasutada,kuna tööandjaga minu lahkumise suhtes varem kokkuleppet ei saavuta

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 6 kuud tagasi #47295 lisas .
Vastas . teemas kuidas õige????
kas sa üldse teavitasid tööandjat, kui haigeks jäid, et soovid puhkust katkestada? Automaatselt ei lükku midagi edasi. Kui sa puhkuse katkestamise soovist tööandjat ei teavitanud, siis oled sa oma puhkuse kätte saanud ja tööandja ei pea sulle rohkem midagi võimaldama. Kui aga teavitasid, siis:
TLS
§ 69. Puhkuse ajakava
(6) Töötajal on õigus puhkus katkestada, edasi lükata või enneaegselt lõpetada töötaja isikust tulenevatel olulistel põhjustel, eelkõige ajutise töövõimetuse, rasedus- ja sünnituspuhkuse või streigis osalemise tõttu. Töötajal on õigus nõuda kasutamata jäänud puhkuseosa vahetult pärast puhkuse kasutamist takistava asjaolu äralangemist või poolte kokkuleppel muul ajal. Töötaja on kohustatud tööandjale teatama puhkuse kasutamist takistavast asjaolust esimesel võimalusel.

Nii et pead ikkagi saavutama kokkuleppe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.