vaheaeg puhkamiseks ja einetamiseks

  • PL
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47486 lisas PL
Tere!
Minu tööpäeva pikkus töögraafikus 13 tundi, töölepingus kirjas vaheaeg puhkamiseks ja einetamiseks 30 minutit, mis antakse hiljemalt 6 tundi peale tööpäeva algust. Tööandja arvestab palka 12 tunni eest päevas, mina saan aru nii, et see peaks olema 12,5 tunni eest päevas, kummal meist on õigus. Kahepäevase töövahetuse vahele jääb vähemalt 11 tundi puhkeaega. Kui õigus on minul, palun andke ka seaduseparagrafinumber.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • TI
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47487 lisas TI
Kuidas toimub tööpäevasisese vaheaja andmine? Kas võib olla näiteks kaks 15 minutilist tööpäevasisest vaheaega 6-tunnise töötamise kohta?
Vaheaeg peab olema vähemalt 30 minutit, lühem vaheaeg ei ole ka poolte kokkuleppega lubatud. TLS § 47 lõige 2 sätestab tööandja kohustuse anda töötajale 30-minutiline tööpäevasisene vaheaeg vähemalt kuuetunnise töötamise kohta. See tähendab, et juhul, kui töötaja töötab 8 tundi päevas, on tal õigus vähemalt 30 minutilisele tööpäevasisesele vaheajale. Kui aga töötaja vahetus kestab näiteks 13 tundi, on töötajal õigus 1 tunnisele (30 minutit + 30 minutit). www.ti.ee/index.php?page=643&

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • oliver
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 9 kuud tagasi #51553 lisas oliver
Kui mul on graafikusse märgitud töö ajaks 11,5h, kas siis on õige märkida lõunaks 1h (ehk kogu vahetuse pikkus 12,5h või oleks õigem 0,5h lõunat ja vahetuse pikkuseks 12h)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.