Tükitöö maksimaalne tööpäeva pikkus

  • RickJames
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47488 lisas RickJames
Tere. Mind huvitav et kui töötajal on tükitöö
et kas on kuidagi seadusega reguleeritud, et kui pikk võib ta ühe tööpäeva pikkus olla maksimaalselt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47494 lisas imelik
Tööaeg peab olema töölepingus kokkulepitud.

TLS §43. Tööaeg
(1) Eeldatakse, et töötaja töötab 40 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul (täistööaeg), kui tööandja ja töötaja ei ole kokku leppinud lühemas tööajas (osaline tööaeg).

(2) Eeldatakse, et töötaja töötab 8 tundi päevas.

(3) Summeeritud tööaja arvestuse korral arvestatakse töötaja kokkulepitud tööaega seitsmepäevase ajavahemiku kohta arvestusperioodi jooksul.

§46. Töö tegemise aja piirang
(1) Tööaeg kokku ei tohi ületada keskmiselt 48 tundi seitsmepäevase ajavahemiku kohta kuni neljakuulise arvestusperioodi jooksul, kui seaduses ei ole sätestatud teistsugust arvestusperioodi.

(3) Tööandja ja töötaja võivad leppida kokku käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatust pikemas tööajas, kui tööaeg kokku ei ületa keskmiselt 52 tundi seitsmepäevase ajavahemiku kohta neljakuulise arvestusperioodi jooksul ja kokkulepe ei ole töötajale ebamõistlikult kahjustav. Töötaja võib kokkuleppe igal ajal üles öelda, teatades sellest kaks nädalat ette.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • RickJames
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47509 lisas RickJames
Tööaega ei ole lepingus sisse kirjutatud .... On kirjutatud, et töö tegemine käib töögraafiku alusel. Töögraafikut mulle antud ei ole, see muidugi ei tähenda, et nad ei võiks seda teha.
Lihtsalt probleem tekkis selles, et tööandja soov on mind tööl hoida kella 8:00 - 17:00 kuid ma olen tavaliselt teinud ilma lõunata ja olen 8:00 kuni 16:30 tööd teinud (8,5 tundi päevas, 42,5 tundi nädalas) kuid tööandja soov on, et ma teeks 8 tundi ja koos 1 tunnise lõunaga. Sisuliselt käsib mul päevas vähem tööd teha ja tööl kauem istuda (IRW). Arvestades, et mul on tükitöö (tööandja sellest rahaliselt ei kaota midagi kui varem ära lähen) ja töö on selline et see kas ma istun seal kella 16:30 või 17:00 vahet ei oleks - uue tööga alustada ei jõuaks. Et pigem tundub, et tegemist on lihtsalt tööandja kiusuga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47511 lisas .
tegemist ei ole kiusuga, vaid tööandja on kohustatud sulle vähemalt peale 6 tunnist töötamist andma pausi einestamiseks. See kohustus tuleneb seadusest ja sinu soovi järgi tehes rikuks tööandja seadust. Ja kui asutuses tööaeg on 8-17, siis ei pea tööandja sulle erandeid tegema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.