tööandja poolt inerneti kasutamise kontroll

  • Mart
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47544 lisas Mart
Tööandja teatas,et hakkab martsist kontrolli programmi abil töötajate arvutites inerneti kasutamist jne.( milliseid lk. kasutame, kaua viibib töötaja mõnes programmis jne.)
Kas ma pean sellega nõustuma ja kas tööandja peaks minuga sel juhul lepingu sõlmima.
Mida ma peakisn laskma sinna lepingusse kindlasti ära märkida???
Kuidas Teie firmades see probleem on lahendatud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47545 lisas imelik
ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE
TÖÖSUHETES
3.4.3. Internetikasutuse uurimine
www.aki.ee/download/1785/Isikuandmed%20t%C3%B6%C3%B6suhetes%20j uhendmaterjal.pdf

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mart
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47546 lisas Mart
Palun kirjutage, kuidas Teie firmas asi on. Kas on tekkinud sel teemal ka probleeme.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47547 lisas imelik
No mina ei kirjuta, sest minul pole sellist voli ega tahtmist, et firmade siseasju jagada aga seda võin öelda, et üheski pole probleeme.

Tundub, et kardavad vaid need kel midagi varjata on kui tööajal tööasjadega tegeleda ei saagi probleeme tekkida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Brick
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47565 lisas Brick
Kardavad need kel pole midagi varjata.See on jutt stiilis, et pannakse peldikusse kaamera ja öeldakse "kui ei ole midagi varjata siis pole ju ka probleemi"

Küsimus on ikkagi selles, et tööandja ei tohi segada end töötaja era ellu ja rikkuda tema privaatsust, tööarvutis võivad olla töötaja isiklikud kirjad või arsti poolt kirjutatud rohud näiteks mida tööandja ka ei tohi lugeda

Mul endal oli selline case et tööandja luges 3nda isikuna ülbelt seda teksti mis ma MSN´is kirjutasin enda tuttavatele ja pereliikmetele ja pärast see loll tuli veel minu ette välja prinditud tekstiga üleolevalt kekslima, ilma et oleks teadnud et ma oleks võinud ta kohtusse anda ebaseadusliku jälitustegevuse eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47566 lisas m
Tööandjal on õigus piirata avalike suhtluskanalite kasutamine oma arvutis (msn, facebook jne.) Selliste kanalite kaudu tõmmatakse teadupärast enda arvutisse ka viiruseid, samas pidev vestlemine suhtlusportaalis takistab töötegemist.
Seega on õige kui tööandja piirab töö arvuti kasutamist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47567 lisas .
kui on teavitatud kontrollimisest, siis on õigus kontrollida jah, sest tööarvuti on teadupärast töö tegemiseks. Isiklike asjade ajamiseks on isiklik arvuti. Ise olen küll suutnud hoiduda sellistest asjadest töö arvutis, mille kontrollimist kartma peaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47568 lisas .
arvuti peldikuga võrdlemine on pehmelt öeldes kohatu. Tualeti kasutamine on eluline vajadus, arvuti kasutamine ei ole seda mitte.

Ei ole eluliselt vajalik tööajal tööarvutis MSN-ga lobiseda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.