Palga teema

  • Murelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47553 lisas Murelik
Palga teema lisas Murelik
Selline mure, et firma kus töötan maksab üldiselt jupiti palka ja kuigi on 15 kuupäev palgapäevaks pandud sellest kinni ei pea. Siit ka küsimus, et kuidas ja mis moodi ma saan lepingu erakorraliselt ülese öelda. Kas pean enne mingi nõude(d) tööandjale esitama kui saan minna sellega edasi ja kuna ma saan selle nõude esitada. Näiteks paar päeva peale palgapäeva on mul see õigus või pean kauem ootama. Või peab selliseid rikkumisi mittu olema? Ja kas ka siis on õigus nõue esitada, kui maksab mingi osa palgast ainult.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47711 lisas marge
Vastas marge teemas Palga teema
1. rääkimine töandjaga + vajadusel kirjalik nõue lepingu täitmiseks
2. töövaidluskomisjon
3. lepingu lõpetamine - juhul, kui su esmase soov on kohe jmuidugi leping lõpetada ja uut kohta otsima hakata, siis pole muidugi 1. ja 2. eelnevalt vaja

erakorraliseks ülesütlemiseks pead esitama tööandjale kirjaliku avalduse; õigus on saada ka hüvitist; erakorraliselt võid lõpetada ka ilma etteteatamistähtajata, aga kena oleks, kui tööandjalegi nt 2 nädalat mahti annad, et sellega arvestada (viimast nt põhjusel, et tööandja võib samuti sinu erakorralise ülesütlemise töövaidluskomisjonis vaidlustada (eriti juhul, kui oled nt hüvitist nõudnud ja tööandja ei taha maksta)ja nõuab veel nt ka talle tekkinud kahju hüvitamist, nt ei olnud tal nii ruttu uut töötajat võtta jms)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.