Puhkusegraafik

  • Anna
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47585 lisas Anna
Puhkusegraafik lisas Anna
Minul on saamata eelmiste aastate puhkust 21 kp.Nüüd esitati meiele 2011 aasta puhkuste ajagraafik ja seal oli minu puhkuseks märgitud 28kp.Tööandja väitis, et ei saa minu vana puhkust graafikusse panna,aga õigus mul ju on ka see puhkus kätte saada.Loomulikult saan ma aru, et ta ei saa mulle puhkust anda 49 päeva jutti ja seda ma ei ole nõudnudki, aga kuidas siis kumbki pool peaks käituma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47596 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkusegraafik
Tööandja kas loodab, et 2010a puhkus sul aeguks või ei tunne ta lihtsalt seadust.

TLS §69. Puhkuse ajakava
(1) Põhipuhkuse aja määrab tööandja, arvestades töötajate soove, mis on mõistlikult ühitatavad tööandja ettevõtte huvidega.

(2) Tööandja koostab puhkuste ajakava iga kalendriaasta kohta ja teeb selle töötajale teatavaks kalendriaasta esimese kvartali jooksul. Puhkuste ajakavasse märgitakse põhipuhkus ja kasutamata puhkus. Kui puhkuste ajakavasse on märgitud muud seaduses ettenähtud puhkused, siis antakse need vastavalt ajakavale.

(3) Puhkuste ajakavasse märkimata puhkuse kasutamisest teatab töötaja tööandjale 14 kalendripäeva ette kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.

Seda rõhutan aga küll, et ei ole mõtet 2011 kogu 49p ära kasutada, sest pole mõtet nö.nulli puhkust ajada sellega võib juhtuda, et 2012 puhkad ette.

Mõistlik tänavu 28p osa vormistada 2010a eest 21p(siis ei aegu 01.01.2012 kuupäevaks) pluss 7p 2011a puhkust ja kui vajadus siis aasta lõpu poole veel lisapäevi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.