personalispetsialistidele - nõutavaim keel tööjõuturul?

  • Raili
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47586 lisas Raili
Tean, et seda lehte külastavad peale palgaarvestajate ka personalijuhid ja töötajaid värbavad inimesed.

Milline on hetkel tööjõuturul nõutavaim võõrkeel? Mida oma kogemuste najal ütlete? Ma ei tahaks olla "umbkeelne eestlane" ning sooviks keeleõpingutega alustada. Milline keel valida? Soovin, et keeleõppe tagajärjel minu väärtus tööjõuturul tõuseks ning oluline on ka selle praktikas rakendamise võimalus.

Vene keele ma välistaksin, sest see on raske ning kohe üldse ei meeldi mulle. Järele jäävad variandid:
inglise keel (suhtlustastasandil oskan)?
soome keel?
saksa keel?
rootsi keel?
...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47591 lisas .
see on juba küsimus sarjast, kas mulle sobib paremini punane või roheline kleit. Kõik oleneb ettevõttest ja tolle tegevusalast nign partneritest. Võta lappa läbi mingi hunnik tööpakkumisi ja saadki mingi üldpildi.
Sinu nimekirja võiks ju lisada veel näiteks läti, leedu, poola või veel mõned keeled. Kah suht lähedased naabrid, kellega küllaltki palju ära aetakse. Vene keele sa millegipärast välistad, kuigi just vene keele oskus on praegu paljudes ettevõtetes nõutav, kuna venemaa on siin kõrval ja ei kao siit kunagi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • keel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47593 lisas keel
Olen ka seisukohal, et nõutavad keeled on nii inglise kui vene keel. Vene keel juba sellepärast,et meil on siiski väga palju venelasi ja ilmselgelt ka palju tegevusharusid, kus klient, tellija jne. on just vene kunde, kes hindab venekeelset teenindust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 5 kuud tagasi #47594 lisas .
lisaksin veel, et inglise keele oskajaid on meil suhteliselt palju, eriti noorema rahva hulgas, nii et sellega oma väärtust ilmselt oluliselt ei tõsta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.