töölepingu lõpetamine

  • Kristjan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47607 lisas Kristjan
töölepingu lõpetamine lisas Kristjan
Selline mure. Oleks pidanud olema reede hommikul tööl, aga sattusin vastu varahommikut haiglasse. Telefoni ega muud teatamisvõimalust tööandjale polnud enne kui teisipäeva hommikul.
Kuna tervis ei luba enam tööd teha nii pea, palusin tööandjal tööleping lõpetada alates teisipäevast (Tööl olin katseajaga).
Kui kaua saab tööandja mind kinni hoida ja millal peaks ta lõpparve maksma?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47608 lisas imelik
Vastas imelik teemas töölepingu lõpetamine
Et täna helistasid ja teatasid, et tööleping lõpetataks täna?
15p on etteteatamine katseajal.
Lõpparve makstakse reeglina TL lõppemise päeval.
Tööandjal on õigus nõuda töötajalt vähem etteteatamise eest hüvitist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kristjan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47609 lisas Kristjan
Vastas Kristjan teemas töölepingu lõpetamine
Täna jah. Sest ega ma lähiajal ei saa kohe kindlasti tööle, sest jalaluud on purud ja kuna töö on transporttööline on võimatu tööd teha. Ja tööandjale ma kirjutasin, sest peale reedest autoavariid on ka telefon koos numbritega kadunud ja lõug ka suht paistes et rääkida niikuinii eriti ei saa, ainuke võimalus oli teatada arvuti teel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47610 lisas imelik
Vastas imelik teemas töölepingu lõpetamine
Hea olnuks kui palunuks TL lõpetamist poolte kokkuleppel või siis erakorraliselt(tõendatav mõjuv põhjus olemas töösuhte jätkamise võimatusest), sest siis kaoks ära ka etteteatamine ja hüvitise nõue.
Aga eeldan kui tööandja on mõistev siis ta hüvitist ei nõua ja lähipäevil maksab ka lõpparve.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kristjan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47611 lisas Kristjan
Vastas Kristjan teemas töölepingu lõpetamine
Aitähh nõuande eest! Aga üks küsimus veel siiski, kui kiirelt peaks/võiks tööandja reageerima, et kas maksab välja hüvitise või hakkab minu käest midagi nõudma.
Kuigi ma ju olen haiglas ja kõik on tõendatav, et ma ei saanud enne tänast kuidagi teada anda tööandjale midagi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47612 lisas imelik
Vastas imelik teemas töölepingu lõpetamine
No vastuse e-mailile võiks ju saata vahetult kohe kui see läbi loetud ja otsustatud mis saab. Võimalusel võid ju ka ise nt. homme ühendust võtta.
Aga TVK avalduse esitamiseks TL ülesütlemise tühisuse tuvastamiseks on tal aega 30p.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47613 lisas molly
Vastas molly teemas töölepingu lõpetamine
miks tl lõpetada, ole haiguslehel ja kui see lõpeb ,lõpeta tööleping

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kristjan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47614 lisas Kristjan
Vastas Kristjan teemas töölepingu lõpetamine
Muidugi ma võiks olla haiguslehel, see oleks oma 2-3 kuud, aga lihtsalt austusest tööandja vastu, pole ju asjal mõtet. Nad saaks võtta uue töötaja endale ja kes teab, kas tervis üldse niipalju taastub, et raskusi tõstma hakata.
Aga tänud Teile, et vastasite! Täna püüan uuesti saada kontakti personaliosakonnaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47615 lisas imelik
Vastas imelik teemas töölepingu lõpetamine
Haiguslehel on ta niiehknaa edasi, sest leht algas TL kehtivuse aeg. Tegelikult teeb Kristjan tööandja hoopis head sellega, et esimesel võimalusel soovis TL lõpetamist, miks? - sest tööandja saab kohe uue päris töötaja otsida(mitte asendaja), haigushüvitist maksaks vähem, puhkusehüvitis haiguslehe perioodi eest kukub ära ja kindlasti on veel häid omadusi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kristjan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47627 lisas Kristjan
Vastas Kristjan teemas töölepingu lõpetamine
Just nii Imelik, sellisel raskel ajal oleks ju patt kellegile teisele võimalust mitte anda. Parem loobun sellest töökohast ja tehku seda tööd see kes suudab, küll mina tervenedes leian endale ka taas oma. Nüüd vaatasin läbi portaali eesti.ee et ongi tööleping lõpetatud, ehk siis päeva lõpuks laekub ka lõpparve. Kui juba tööleping lõpetatud on, siis pole enam tööandjal ju midagi rohkem nõuda? vaid peab päeva lõpuks lõpparve üle kandma?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.