töölepingu lõpetamine, kogunenud puhkuserahad

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47618 lisas kata
Tere!
Asusin tööle määramata ajaks töölepinguga 20.oktoober 2010. Katseaeg oli 4 kuud (viimane katseaja päev 19.veeb 2011).Töötan mittetäieliku tööajaga ajatöö arvestuse alusel (kuus umbes 90 tundi ehk siis poole kohaga). Sooviksin lahkuda omal soovil ja lõpetada töölepingu. Sooviksin teada, kas mul on võimalik saada kogunenud puhkusehüvitis, kui ma olen töötanud vähem kui pool aastat. Ja kui on siis kuidas seda arvestatakse? Minu päevapalk on umbes 17 EUR. Lepingus on puhkuse kohta kirjas: "Töötaja põhipuhkuse kestus on 28 kalendripäeva ja seda antakse iga tööaasta eest".

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47619 lisas kata
17 EUR on netos

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47622 lisas imelik
Jah töölepingu lõppedes hüvitatakse kasutama puhkus, tasu arvutakse eelnevate kuude töötasude ja kalendripäevade järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47632 lisas kata
Liitsin eelmiste kuude tasud kokku (13 296 eek) ehk siis 20.okt 2010 - 31.märts 2011. Kui jagada see summa kalendripäevadega siis tuleb ühe päeva tasu umbes 105 eek. Kas see on reaalne, kuna tavaliselt on mu päeva tasu 270 eek? Puhkuserahasid on rohkem kui topelt vähem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 4 kuud tagasi #47635 lisas .
esiteks ei arvestata mingeid tasusid neto järgi. Teiseks arvestatakse kalendripäevadest maha riigipühad, haiguspäevad, kui neid oli. Ja üldse oleks sul mõistlik lasta oma raamatupidajal seda arvutada, temal on olemas täpsed andmed sinu töötasude kohta ja muu vajalik info arvutamiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.