Töölähetusel Soomes

  • Töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 3 kuud tagasi #47945 lisas Töötaja
Töölähetusel Soomes lisas Töötaja
Tere. Küsimus selline, et kui olen omal soovil töölähetusel Soomes kahe aastase lapsega, siis kas tööandja on kohustatud maksma kinni elamisega seonduvad kulud võimaldades mul lapsega elada eraldi korteris.(teised töölised, 6 meesterahvast elavad nelja toalises korteris) Või peaksin ka mina oma väikese lapsega elama teiste meestega koos, et tööandja maksaks elamise eest. Praegusel juhul on mul eraldi korter, aga tööandja võtab elamiskulude katteks palgast maha 400-500 eurot, oleneb, kui suur on palk, seega kätte jääb mulle eesti miinimumpalk enamasti(sh.päevarahad). Kuidas peaks tegelikult olema elamiskuludega ja milline on töölähetusel olles miinimumpalk mis peaks mulle kätte jääma?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 3 kuud tagasi #47946 lisas Töötaja
Vastas Töötaja teemas Töölähetusel Soomes
Eelnevale küsimusele lisaks veel, et kui tahan tähtajatu töölepingu lõpetada erlakorraliselt(ettekäändeks alla kolme aastane laps, siis kas see on mul võimalik nii et tööandja ei saaks ühe kuu palka arestida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 3 kuud tagasi #47947 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölähetusel Soomes
Tegelikult peaks vist alustama sellest mis on töölepingus töökohaks kokku lepitud.

Välislähetusel on kuni 128 eurot ööpäevas maksuvaba majutuskulu miks tööandja sinult seda kinni peab on küll kummaline mis annabki mõista, et äkki polegi töölähetusega tegu, juba ka see, et laps kaasas viitab sellele.
Täistööaja korral on Eestis miinimim töötasu 278,03€ bruto.
Erakorraliseks lahkumiseks peab olema põhjus ainult fakt, et laps väike ei ole mõjuvaks põhjuseks(mõju oleks ehk lapse hooldamise vajadus vms.).

Kui tohib siis küsiks mis tööd soomes tehakse väikelaps kaasas ja kas ta seal siis kellegi hoole all?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 3 kuud tagasi #47948 lisas Töötaja
Vastas Töötaja teemas Töölähetusel Soomes
Mina olen maaler, laps käib Soomes lasteaias. Lepingus kirjas: Töö sisu:
2.2. Töökoht on on Eesti vabariik, Länemaa...
2.3. Töö sisaldab sagedasi välislähetusi, sh. eriti Soome Vabariik.
Töölähetusel olles on mingid piiragńgud kui kaua järjest saab olla ja minu arusaamise järgi oligi see vist u.30 päeva järjest, siis vahepeal peab jälle eestis tööd tegema. Aga tegemist ju siiski töölähetusega? Maksud makstakse ka eesti riigile.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 3 kuud tagasi #47949 lisas .
Vastas . teemas Töölähetusel Soomes
tundub väga kahtlane, et tegu üldse lähetusega, kui isegi laps soomes lasteaias käib. Lähetuse puhul peaks ikka põhiline töökoht olema eestis ja vahetevahel lähetatakse töötaja kuhugi mujale tööd tegema. See et lepingus kirjas eesti ei muuda olematuks tõsiasja, et tegelikult sa elad ja töötad soomes. Nii et sinu töökoht ongi soomes. Antud juhul sul ei tohiks üldse ollagi õigust mingitele lähetuserahadele. Nii et tööandja teeb õigesti, kui sinu eluaset kinni ei maksa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 3 kuud tagasi #47950 lisas .
Vastas . teemas Töölähetusel Soomes
ka päevarahasid ei tohiks sulle üldse maksta. Maksuamet kontrollib viimasel ajal üsna hoolega selliseid ehitusfirmasid, kus eestis siusliselt üldse tööd ei tehtagi, aga makstakse ikka maksuvabalt päevarahasid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 3 kuud tagasi #47951 lisas Töötaja
Vastas Töötaja teemas Töölähetusel Soomes
Siis kus on üldse öeldud kui pikalt võib välisriigis olla ja et see oleks siis töölähetus?
Ja minu mure selles, et töölisi ei kohelda võrdselt, ma ei ole ainuke tööline selles firmas. Kõik teised töölised saavad palka samamoodi nagu mina, kudi ei maksa elamiskulusid sest nad elavad kuuekesi 40m/2 korteris. Ja kuna ma olen üksikema, siis kuhu ma oma lapse peaksin jätma? Kas mul ei või olla lasteaia koht nii Eesti kui ka Soomes? Teen kuu aega Soomes töööd, laps Soome lasteaias, teen tööd Eestis, siis laps Eesti lasteaias. Kui mõlema lasteaia eest maksan igakuiselt, siis milles probleem, mis keelatud on, kahe lasteaiakoha omamine või?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 3 kuud tagasi #47952 lisas .
Vastas . teemas Töölähetusel Soomes
Ok, no oletame, et asi on õige ja ongi lähetus. Aga kui sa soovid eraldi elamist, siis sinu mugavust ei pea tööandja kinni maksma. Mis see sinu korter maksab? Ju siis ei kata lähetuse majutuskulude summa seda ära ja ülejääva summa peabki tööandja sinu palgast kinni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 3 kuud tagasi #47955 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölähetusel Soomes
Töölähetuse mõtte leiad TLS-st ,jah otsest piiragut ajale pole aga see jutt, et töötasu koos päevarahadega ja enamus sellest majutuskulude tasaarvestuseks kinni peetakse ja kätte tuleb miinimum on ikkagi kahtlane. Ja veel mure sul, et töölisi ei kohelda võrdselt - räägid vaid mida teised saavad aga oma kulude suurusest mida tööandja hüvitab või kinni maksab ei räägi sa midagi, miks?
Meie ei pea sulle nõu või juhendit andma kuhu laps panna.
Ega lasteaia kohad eri riikides polegi vast keelatud aga suht kummaline on see ikka.
Pöördu juristi, TI ja EMTA poole saad kindlasti õige vastuse iseasi kas see sulle ja sinu tööandjale ka meeldiv on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • abc
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 3 kuud tagasi #47956 lisas abc
Vastas abc teemas Töölähetusel Soomes
183 päeva reegel tuleb ka veel mängu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.