Töölepingu rikkumine tööandja poolt?

  • Eda
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #47990 lisas Eda
Selline probleem siis, et jäin emapuhkusele..tohib olla kuni lapse 3 aastaseks saamiseni ja varem ei tohi töölt lahti lasta mind. Tuleb välja et ülemusel olid firmas nii suured võlad et müüs firma koos minu ja võlgadega maha. Ühesõnaga firmal uued omanikud. Nüüd mõtlesin kui emapalk läbi sai ja laps on 1,8 aastat vana et võtaks ennast töötuks, kuna see firma milles töötasin (kaaskollegide jutu järgi) ei tööta enam. Nii siis taheti saada töötutes firma lepingu lõpetamis akti minu käest või mingit muud tõendit mis näitab et ma enam ei tööta seal firmas, kuna lepingu järgi olen nagu ikka firmas töötajana kirjas. Siis saadeti mind tööinspektsiooni. Sealt vaadati järgi minu firma andmed. Tõesti firma tegutseb aga töötajaid näitab 0. Ainuke võimalus et töötajaid on null on firma pankrot( mida pole), ja minu koondamine ja seda pole ka olnud. Küsimus ongi mis toimub ja kuidas saan asjad lõpetatud ja kas saan mingit raha ka uue firma käest et nii on mind ära kaotatud firmast??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #47991 lisas .
peadki otsima üles need uued omanikud, et nad su lepingu ära lõpetaksid. Ega lepingu lõpetamine ei käi nii, et keegi kusagil rääkis. Sinu lepingut polnudki võimalik enne lõpetada, kui pankrotti pole olnud. Sinu lepingu oleks saanud lõpetada ainult firma pankroti või likvideerimise puhul, aga firma on ju alles, järelikult on ka sinu leping kehtiv ja töötuks sa enne ei saa, kui leping lõpetatakse. On palju firmasid, millel töötajaid 0, ei pea sugugi olema pankrotis. Lihtsalt firma ei tegutse. Ja sinu leping on ju peatatud lapsehoolduspuhkuse ajaks. Mingit raha sa vaevalt sealt saad, õigus muidugi oleks koondamisrahadele, aga praeguses seisus on nende kättesaamine äärmiselt kahtlane.

Nii et hakka tegutsema ja omanikke otsima, et saaksid lepingu ära lõpetatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eda
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #47992 lisas Eda
OK. tänud info eest. Jama ongi selles et neid uusi omanike ei saa kätte kah veel. nende firma aadress on ka vana aadress mis oli vanal omanikul. nad pole sedagi suutnud ära vahetada. Ja telefoni numbrit kah ei suuda leida kuskilt...seega eip teagi mis teha..aa ja firmal on kirjas et töötab pidevalt. sellest ei saanud isegi tööinspektsioon aru hästi miks näitab 0 töötajat aga firma töötab. Ei tea peaks vist mingi juristiga ühendust võtma äkki?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #47993 lisas .
no aga mis nõu TI sulle andis, kui nende jutul käisid? Neil ju kah jurist olemas, kes peaks nõu oskama anda. Vaevalt see neil esimene selline juhtum on. Et see 0 töötajat neile nii muret teeb, on natuke naljakas. Mul on ka pisi-firma, ise teengi kõike, nii et kah 0 töötajat nö palgalehel. Aga firma tegutseb mul juba aastaid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eda
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #47994 lisas Eda
Ei tea jah...hakkan uurima neid asju..helistan esmaspäeval juristile küsin nõu, siis pühad läbi.eks paistab mis saama hakkab..:) aga aitähh vastamast :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.