Lapsehoolduspuhkuselt tööle, koondamine, töötukassa

  • Mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #48068 lisas Mari
Tere, olen firmas töötanud üle 10a. Nüüd plaanin lapsehoolduspuhkuselt tööle minna, aga minu ametikoht on arvatavasti likvideeritud. Nad võivad/peavad mulle mingit muud tööd pakkuma, aga see pole praegu küsimus. Nimelt uurin hoopis varianti, et kui tahaksin tööle minna ja nad tahaksid nt mind koondada, siis peaksid ette teatama 90päeva, seega ma peaksin siis ca 3 kuud töötama ja siis saaksin koondamistasu ühe kuu palga? Või võin siis küsida kohe 4 kuu palga, kui nad nõus oleksid? Aluseks oleks siis see palk, kui firmast lapsehoolduspuhkusele lahkusin? Ja peale seda töötukassasse minnes saaksin siis millise palga järgi tasu, kui olen viimased 1,5aastat kodus olnud ja emapalka saanud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #48072 lisas imelik
Päevapealt koondamist võid sa ju tahta aga otsuse teeb ikka tööandja, nende 3 ja 4 kuu jutt muidu õige. Mis palk aluseks olenebki kas töötad või mitte enne TL lõppemist.
Kuidas töötukassa midagi arvutab saad lugeda tootukassa.ee lehelt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Merry
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #48076 lisas Merry
Minul oli täpselt sama olukord - töötanud üle 10 aasta, 2 lapsehoolduspuhkust järjest ja töökoht likvideeritud. Tööandja pakkus kohe ise võimalust, et maksavad 90 päeva eest varem saadud keskmist töötasu ja lisaks veel koondamistasu 1 kuu eest, sest kui pole enam töökohta, siis pole ju mõtet ka niisama tööl aega veeta. Teist ettevõtte poolt pakutavat ametikohta/tööülesandeid ei ole kohustust vastu võtta.
Töötukassa arvestas kindlustushüvitise ka tööandja juures teenitud keskmise palga järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.