Koondamine ja koondamishüvitis lapsehoolduspuhkuse ajal

  • Lapsega
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #48077 lisas Lapsega
Selline olukord: olin enne lapsega koju jäämist ettevõttes tööl 9 kuud. Lepingujärgse töötasuga.
Lapsega kodus olemise ajal maksti mulle tööandja poolt miinimummääraga töötasu (et vanemahüvitis säiliks). Nüüd on olukord selline, et tööle naastes mind tõenäoliselt koondatakse. Millise arvestuse alusel peaksin saama koondamistasu? Kas lepingujärgse töötasu alusel (mis on korralik summa), või vahepeal makstud miinimumpalga alusel (mis ei ole samas ühegi lepinguga fikseeritud)aga on viimaste kuude keskmine. Lapse vanus on 2 aastat ja 2 kuud, seega olen alla kolmeaastase lapse ema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #48078 lisas imelik
Lapsega kodus olemise ajal maksti mulle tööandja poolt miinimummääraga töötasu (et vanemahüvitis säiliks). Nüüd on olukord selline, et tööle naastes mind tõenäoliselt koondatakse.

Selgita seda veidi lähemalt, et kas käisid vanemahüvitise saamise ajal oma tööandja juures tööl edasi lihtsalt väiksema koormusega ja väiksema töötasuga? Kui jah siis kaua saa nii tööl käisid? Ja/või millal sa viimati töötasu tööandjalt said?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lapsega
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #48090 lisas Lapsega
Lapsega kodus olemise ajal käisin vajadusel koosolekutel, kuid suurema osa ajast ajasin asju kodukontori vahendusel (töövahendid olid tööandjalt). Kokkuleppeliselt töötasin siis väiksema koormusega ja miinimumpalga eest. Viimane töötasu laekus veebruaris ja niimoodi käisin tööl alates 2009. aasta algusest. Ühtegi lepingut ega lepingulisa töötingimuste muudatuse kohta ei ole sõlmitud. LEpinguliselt on reguleeritud vaid see töötasu, mis kehtis enne dekreetpuhkusele jäämist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lapsega
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #48091 lisas Lapsega
Lapsega kodus olemise ajal käisin vajadusel koosolekutel, kuid suurema osa ajast ajasin asju kodukontori vahendusel (töövahendid olid tööandjalt). Kokkuleppeliselt töötasin siis väiksema koormusega ja miinimumpalga eest. Viimane töötasu laekus veebruaris ja niimoodi käisin tööl alates 2009. aasta algusest. Ühtegi lepingut ega lepingulisa töötingimuste muudatuse kohta ei ole sõlmitud. LEpinguliselt on reguleeritud vaid see töötasu, mis kehtis enne dekreetpuhkusele jäämist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 kuud tagasi #48092 lisas imelik
See, et muudetud TL tingimusi kirjalikult ei fikseeritud ei tähenda, et kokkulepet ja tegeliku osatööaega koos väiksema töötasuga olemas polnud kõik oli ja on ka kehtiv. Kui koondamine leiab aset nüüd siis võetaksegi hüvitiste aluseks kuuel eelneval kuul saad töötasud ja päevad ehk siis sinu puhul min.töötasu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.