Maksmata lõpparve

  • Krista
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 1 Kuu tagasi #48139 lisas Krista
Maksmata lõpparve lisas Krista
Tere.
Lahkusin töölt lepingu rikkumisega, kuna tööandjal ei olnud soovi mind esialgu kuu ajalise etteteatamist tähtajaga, kuid hiljem minu poolse sooviga kahe nädala möödumisel kokkuleppeliselt töölt lahkuda lasta. Kuna mul oli juba uus koht olemas ja kus ma oleksin pidanud kahe nädala pärast töötama, lahkusingi rikkumisega. Mul oli saamata ehk siis paika pandud kuid puhkamata puhkus kaks nädalat, 14 päeva ning aegumatu puhkus. Tööandja maksis mulle lõpparvena vaid 5,33 päevase aegumatu puhkuse, eelmise kuu töötasu ja ühe pühade päeva. Nagu ma aru saan, peeti mul lepingu rikkumise eest trahviks kinni kahe nädala puhkuse raha. 20 päeva peale töölt lahkumist sain küsimise peale ka palgalehe. Kuid ma ei näinud palgalehel kinnipidamiste rea all mitte ühtegi numbrit, et mul oleks üldse mingi summa kinni peetud. Nii võin ju arvata, et kus mu puhkuseraha, mis võrdub lõpparvega, siis on?Kas palgalehel peab olema üldse kinnipeetud summa, kui lehel on olemas selline rida? Ja kas oleks pidanud kuidagi eraldi välja tooma, et mul on lõpparve, mitte hüvitis kasutamata puhkusepäevade eest võikõik palgasedeli all on õige?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.