Puuduv töölepingu number tööraamatus!

  • maia
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 3 nädalat tagasi #48252 lisas maia
Tere,

Olin firmas tööl terve suve ja siis pandi firma kinni ning kolisin välismaale. Tagasi tulles sain tööraamatu kätte aga töölepingu nr. ei olnud öeldi, et lepin on kadunud ning ei oska seda nr. öelda. Ainuke asi tõestamaks, et olin seal tööl oli see, et palk tuli üle firma konto pealt.

Kas ma ise ei saa seda. nr kuskilt uurida?
Asi on selles, et tahan töötusregistrisse arvele võtta aga ei tea kas seal ilma numbrita seda arvestatakse? V kust nad seda teada siis peaks saama kas ma olin tööl v mitte?:(

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 3 nädalat tagasi #48253 lisas imelik
Tavaliselt on üks lepingu eksemplar ka töötajal endal. Tööraamatut töötukassa ei vajagi, et arvele saada on vaja vaid isikut tõendavat dokumenti www.tootukassa.ee/index.php?id=11315

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 nädalat tagasi #48270 lisas m
Paraku nõuti minult Töötukassas tööraamatut kuna puudus tööleping. Oli kõvasti jooksmist, et tööandja omaltpoolt tööraamatusse kanded teeks, töölepingut vormistamast ta keeldus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 nädalat tagasi #48271 lisas imelik
Kuna tööandjal ei ole alates 01.07.09a. enam kohustust tööraamatut pidada ja täita siis töötukassal pole õigust seda ka nõuda, töötajale kes tahab peale töösuhte leppemist töötukassasse pöörduda rahade taotlemiseks on tähtis töösuhte lõpetamise paber mis tavaliselt on TL lisa lõpetamise kohta või TL ülesütlemisavaldus vms.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 nädalat tagasi #48272 lisas m
Nagu ma ütlesin, puudus mul tööleping, seega ka töölepingu lisa. Kuna töösuhe oli keeruline, ei olnudki mul millegagi tõestada, et selles asutuses oleksin lepinguline olnud v.a. maksud õnneks olid minu palgalt ametlikult makstud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 2 nädalat tagasi #48275 lisas imelik
Sain aru mida sa ütlesid.
Pidasin vajalikuks oma jutukese selleks kribada, et teised antud teema lugejad nüüd tööandjalt tööraamatu täitmist ei hakkaks nõudma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.