Sõiduauto kompensatsioon? Paluks abi!

  • Ruth
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 11 kuud tagasi #48395 lisas Ruth
Tere, selline küsimus:
Müügiesindaja kasutab tööks isiklikku sõiduautot. Ta peab sõidupäevikut ja bensiini ostab bensiinikrediitkaardiga. Kas on võimalik talle maksta ka lisaks auto kasutuskompensatsiooni? Kui suur see summa on et mitte maksta mingit erisoodustusmaksu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 11 kuud tagasi #48396 lisas imelik
Sõidupäevikuga on maksuvaba kuni 256€ kuus www.riigiteataja.ee/akt/13351696

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ruth
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 11 kuud tagasi #48397 lisas Ruth
Seda ma tean. Töötajal on firma poolt bensiinikaart, ta ei osta isikliku raha eest bensiini. Oleks vaja maksta kompensatsiooni õli vahetuse eest, rehvide kulumine jne. Siin tekkiski mul probleem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 11 kuud tagasi #48398 lisas imelik
Maksuvabalt ei saa üle 256€ kuus hüvitada ehk kuni 0,30€ kilomeeter, seega kui hüvitatav kütust juba katab need päeviku kilomeetrid siis lisaks millegi muu kinnimaksmine on puhas erisoodustus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ruth
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 11 kuud tagasi #48399 lisas Ruth
Üritan lihtsalt seletada. Töötaja tankis bensiinikaardiga 40 liitrit (50€). Auto kulutab 5l/100 km´le. Seega saab ta sõita 40 liitriga 800km, mida ta ka sõidab töösõitudeks. Mulle peab ta tegema sõidupäevikut. Seadusega peab ta 50 € jagama 0,30´ga, saab 166,66 km. Päevikus näitab sõite 166,66 km eest. Siin tegelikult ju ei kompenseerita auto kulumist. Kuna võib maksta 256€ kuus, siis kas ta võiks pidada ka teist sõidupäevikut? Et ostab bensiini oma raha eest (tegelikult ei osta), teeb teise sõidupäeviku mulle ülejäänud summa eest, 206€. Aga kas siis peab ta ka tooma bensiinitšekid? Sel juhul seda ju teha ei saa kuna ta bensiini ei kasuta.
Ülaltoodud 40 liitrit ja 50€ oli näitlik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 11 kuud tagasi #48400 lisas imelik
Ma saan aru küll mida sa mõtled aga keeruliseks teed endale ise asjast arusaamise.
Ta peab ikka vaid ÜHTE sõidupäevikut kus kirjas töösõidud ja nende km, päeviku järgi siis hüvitadki kuni 0,30€/km(summa võib olla ka 0,10€/km), antud näite puhul 50€ maksad bensiinis ja ülejäänu siis rahas, mingeid muid tsekke ei too.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ruth
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 11 kuud tagasi #48401 lisas Ruth
Ühesõnaga kui ta kasutab bensiinikaardiga ära 200€, siis teeb ta mulle sõidupäeviku 256€. Mina kannan selle vahe- 56€ talle panka selgitusega sõiduauto kompensatsioon sõidupäeviku alusel..... Kuidas võib olla summa ka 0,10€ km kui seadusega on 0,30€?
Vabandust kui olen veidi tüütu....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 11 kuud tagasi #48402 lisas imelik
Päevik "TEHAKSE" ikka KILOMEETRITE peale mitte summade. Jah kui bensiini saab juba 200€ eest siis vahe 56€ saab hüvitada rahas kui päevik näitab niipalju töösõidu KM-d.
Kuidas saab olla 0,10€ ikka nii, et määrus räägib KUNI 0,30€/km on maksuvaba järelikult tööandja otsustab kas hüvitab selle suurima lubatud summas või määrab väiksema summa ehk siis 0,10 või 0,15 või 0,11 jne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ruth
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 11 kuud tagasi #48403 lisas Ruth
Vabandust, tean jah et kilomeetrite peale tehakse päevik. Pidasin silmas et kui kompenseerin 0,30 € km ja ta kaardiga ostab 200€ eest kütust (666,66 km) siis teeb mulle päeviku 853 km kohta. Ega mul vist vahet pole kas km on 0,10€ või 0,30€ sest üle 256€ nagunii erisoodustuseta kompenseerida ei saa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 11 kuud tagasi #48405 lisas imelik
Just nii see ongi.
Ja ma loodan, et me rääkisime TÖÖLEPINGULISEST töötajast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.