Töölepingu ülesütlemine

  • L.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 9 kuud tagasi #48577 lisas L.
Olen töötanud firmas 9 kuud praeguseks ajaks. 1 korra olen võtnud 2 nädalat puhkust. Tööandja tahab minu töölepingut lõpetada, kuna ma ei tee piisavalt tööd. Seda ka tunnistan. Seda jälgib ta kaameraga. Olen saanud enne 1 suulise hoiatuse, mis oli rohkem kui 4 kuud tagasi, aga tema väidab, et see on nüüd kolmas suuline hoiatus ning ta vallandab mu. Kuidas ta saab tõestada seda? Ütles veel, et annab mulle max 20 päeva aega, et leida uus töö. Lepingut üles öelnud ta pole kirjalikult. Kas sellisel juhul saan ma ise esitada oma lahkumisavalduse, kui tema pole seda veel teinud? Ja millised tasud oleksid mul saada juhul, kui toimub temapoolne töölepingu ülesütlemine töökohustuste mittetäitmise korral?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 9 kuud tagasi #48579 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu ülesütlemine
Tõestada saab oma sorava suulise põhjendatud ja fakte toova jutuga, tunnistajate abil, lindistustega jne.

TL ülesütlemisavaldus tuleks jah ikka kirjalikult esitada.
Kui esitad ise avalduse siis pead seda tegema nii, et teatad 30p ette.
Kas poleks mõistlik tööandjaga saavutada kokkulepe ja TL lõpedada koheselt poolte kokkuleppel, ei ole ju sinagi vaimustuses antud tööst ja olukorrast?
Lõpparve koosneks sul - veel saamata töötasust ja kasutamata puhkuse hüvitisest ~3-4 kuu(ühe kuu eest siis 2,33p) eest olenevalt millal täpselt tööle asusid ja millal TL lõppeb.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • L.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 9 kuud tagasi #48580 lisas L.
Vastas L. teemas Töölepingu ülesütlemine
Plaanisin firmast lahkuda isegi max 2 kuu pärast, sellepärast väga kurb polegi. Kas poolte kokkuleppel sõlmitud TL lõpetamine peab toimuma koheselt või võib määrata seal siis kokkuleppel viimase tööpäeva kuupäeva? Samuti, oletame, et tööandja esitab ise mulle TL ülesütlemise avalduse siiski, kas mul on õigus saada samad tasud (saamata jäänud töötasu+puhkusetasu) kui juhul, et lõpetan töölepingu omapoolse sooviga või kokkuleppel? Küsin, kuna kuskilt kuulsin, et TL ülesütlemise puhul maksti phes firmas töötajale 2 kuu töötasu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 9 kuud tagasi #48581 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu ülesütlemine
Poolte kokkulepel võib ka lõppkuupäeva hilisemaks panna see ongi poolte kokkuleppe võlu, et pooled lepivad mõlemale poolele sobiva lahenduse.

Kui tööandja lõpetab TL sinu poolse süü tõttu siis ei saa sa sentigi rohkem kui see mis kirja sai pandud. Ja tegelikult kui tekitad tööandjale nt.kahju oma tegemata tööga vms. saab tööandja hoopis sinult kahju hüvitamist nõuda.

See kuuldus mingi x firma poolt makstud 2 kuu töötasu oli vast TL lõpetamisel hoopis muudel alustel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • L.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 9 kuud tagasi #48582 lisas L.
Vastas L. teemas Töölepingu ülesütlemine
Selge. Pakun oma tööandjale selle variandi välja. Kas poolte kokkuleppel sõlmitava avalduse näidist on kuskil? Kas seal peab ka olema kirjas, mis tasud mul saada on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 9 kuud tagasi #48583 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu ülesütlemine
Poolte kokkulepe tähendab seda, et teed tööandjale suuliselt ettepaneku kui ta on sellega nõus siis teete paberi kus kirjas milles pooled kokku leppisid seal võib ka olla saadavad tasu ja ka töötaja poolt tagastamisele kuuluv vara vms. aga "avaldus" see ei oleks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • L.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 9 kuud tagasi #48584 lisas L.
Vastas L. teemas Töölepingu ülesütlemine
Oletame, et tölandja on nõus, et lahkun x kuupäeval x kuul, aga kuidas see vormistus sel juhul välja peals nägema? Kas tema poolne avaldus või minu poolne siiski?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 9 kuud tagasi #48585 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu ülesütlemine
Vormistus on vaba ja vahet pole kumb istub lauataha ja kribab sõnad paberile, otsustamaks siis kumb - las istub see kel ilusam käekiri kui just arvutit ei kasutata.:)

lugemist ka veel lisaks:
Jurist selgitab: Poolte kokkuleppel lahkumine
www.epl.ee/news/eesti/jurist-selgitab-poolte-kokkuleppel-lahku mine-ei-anna-oigust-huvitisele.d?id=51282835

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • L.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 9 kuud tagasi #48586 lisas L.
Vastas L. teemas Töölepingu ülesütlemine
Aga tegelikkused pole siiski ju vahet, kas annan ise lahkumisavalduse või siis lõpetame kokkuleppe korras TL, kui lahkumiskuupäevaks sooviks ikka seda kuupäeva, mis enda antud lahkumisavaldusse märgiksin.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 9 kuud tagasi #48587 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu ülesütlemine
Vahet ei ole vaid siis kui poolte kokkulepel lõpetatakse TL alles 30 päeva pärast(tööandjana mina nii pika ajaga küll ei nõustuks siis juba nõuaks töötaja avaldus nii kuis peab) mis on omal soovil lahkumise ettetatamine. Kui aga teataksid omal soovil lahkumisest ette vähem kui 30p võib tööandja hüvitist nõuda vähem etttetatamise eest seega valik on sinu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.