Tööettevõtuleping - küsimus maksude kohta!

  • Kristel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 8 kuud tagasi #48722 lisas Kristel
Soovin sõlmida ühekordse töö tegijale (ühekordne korteri koristustöö peale üürniku korterist väljakolimist) tööettevõtulepingu, sest ei oska midagi muud paremat välja mõelda (?) Vaja üürnikule esitada tsekk, kuna korter oli üliräpane. Selleks vaja mul sõlmida tuttava inimesega, kes korteri ära koristas, tööettevõtuleping? Kas see on mõistlik? Millised maksud pean siis sellelt tasuma? Korteri koristamise eest maksaksin talle 35EUR. Tänan väga vastajaid!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 8 kuud tagasi #48723 lisas imelik
Töövõtuleping mitte tööettevõtu.
Kas sina oled samuti eraisik ehk kaks eraisikut omavahel sõlmivad lepingu?
Kui jah siis soovitan maksude osas pöörduda maksuameti poole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kristel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 8 kuud tagasi #48729 lisas Kristel
Lepingut ei sõlmi eraisik, vaid KÜ. KÜ sõlmib töö tegijaga (pensionär) lepingu ühekordse töö tegemiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 8 kuud tagasi #48730 lisas .
kui KÜ sõlmib töövõtulepingu eraisikuga, siis kõik maksud nagu ikka töötasult.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kristel
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 8 kuud tagasi #48740 lisas Kristel
Kahjuks ma ei ole raamatupidaja, muidu ei küsikski nõu.. Kas olen sotsmaksuseadusest õieti aru saanud, et kui on tegu pensionäriga, siis pean kinni sotsmaksu vastavalt tegelikule väljamaksele? Seega: 35EUR töötasu korral sotsmaksu 35-lt eurolt? Pensionäril teist tööd ei ole, seega tulumaksu maha ei lähe? Tänan kui keegi oskab aidata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 8 kuud tagasi #48743 lisas .
kui on tegemist töövõtulepinguga, siis igal juhul sots.maks tegelikult tasult. Pensionäril ei pruugi teist kohta olla, aga äkki on tal kogu kasutatava tulumaksuvabastuse kohta esitatud avaldus pensioniametile. Selle pead küll enne välja uurima, sest sel juhul tuleb kogu summalt tulumaks kinni pidada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.