lõunapaus

  • Tõnis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 7 kuud tagasi #48851 lisas Tõnis
lõunapaus lisas Tõnis
Tere! Mul oleks selline küsimus,et kas lõuna on kohustuslik või vabatahtlik? Ülemus käsib meil teha tund aega lõunat,kuid ma pole harjunud päeval sööma ja seda ma ka ei tee. Tööpäev algab 8.00 ja lõpeb 16.00. Kuu lõpus selgus,et ülemus tahab iga päev 1tund lõunaks kirjutada ja me palka selle võrra vähendada. Kas tal selleks on õigust,kui reaalselt me lõunat teinud ei ole??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 7 kuud tagasi #48852 lisas .
Vastas . teemas lõunapaus
on kohustuslik anda lõunat.

TLS §47
Kokkulepe, mille kohaselt pikema kui 6-tunnise töötamise kohta ei ole ette nähtud vähemalt 30-minutilist tööpäevasisest vaheaega, on tühine. Tööpäevasiseseid vaheaegu ei arvestata tööaja hulka, välja arvatud juhul, kui töö iseloomu tõttu ei ole võimalik vaheaega anda ning tööandja loob töötajale võimaluse puhata ja einestada tööajal.

Seega on tööandjal kohustus anda ja töötajal kohustus pidada lõunat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 7 kuud tagasi #48853 lisas imelik
Vastas imelik teemas lõunapaus
Lõuna vähemalt 30min. peab jah olema aga egas see aeg siis ilmtingimata sööma pea võib ju jalutada või muude oma asjadega tegeleda.
Kui siiani oli tööpäev 8.00.-16.00. ehk 8h ilma lõunata siis nüüd peab tööpäev pikenema lõuna võrra aga mitte ei vähendata tööaega st. tööandja peab 8h päevas tööd ikka tagama ja selle eest ka maksma kui töötaja tööl täistööajaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.