puhkuse arvutamine

  • A
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 6 kuud tagasi #48904 lisas A
Tere,

Minu viimase kuue kuu neto sissetulek oli 2482,48 seejärel küsisin puhkust 48 päeva eest mis mul oli välja teenitud ja kasutamata. Nüüd sain puhkuserahad kätte summas 455.99. Minu arvates on see vähe! Puhkust peaks ma ju arvutama nii (2482,48/ 180x48) mina sain tulemuseks 662. Ega sellest siis ju enam makse maha ei lähe kui see niigi netos juba arvutatud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 6 kuud tagasi #48906 lisas .
Vastas . teemas puhkuse arvutamine
no netos ei tehta töötasudega ühtki arvestust. Ja praegu on sul siia pandud kaugelt liiga vähe andmeid, et üldse midagi arvutama hakata. Küsi oma raamatupidamisest selgitust, mida ja mille alusel on arvutatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • A
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 6 kuud tagasi #48907 lisas A
Vastas A teemas puhkuse arvutamine
No aga siis bruto sissetulek on viimase kuue kuu oma 2995.65 (kas sinna on vaja juurde liita töötuskindlustus ja tulumaks ja kogumispension ka? See on juurde siis veel 530.83) puhkust tahan 48 päeva eest. mis andmeid siia veel vaja on et seda ise arvutada saaks?
Sest kui ma küsin ülemuse käest kas ta on kindel, et asi õigesti arvutatud ütleb ta mulle selle peale, et on küll ja ongi kõik. Siis oleks mul talle mingid argumendid vastu öelda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 6 kuud tagasi #48908 lisas .
Vastas . teemas puhkuse arvutamine
mis on sinu meelest see brutopalk?? Bruto ongi tasu enne maksude kinnipidamist (ehk siis koos maksudega) mis numbreid sina siia kirja paned, ei saa aru. Kuidas saab sul olla neto üks, bruto teine ja siis koos maksudega veel mingi kolmas summa? Kuna sul paistab asjast suhteliselt ähmane arusaamine olevat, siis jään endise soovituse juurde. Küsi raamatupidamisest, kuidas nad sellise summa on saanud. Aga puhkusetasu arvestamise aluseks on määrus: Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord.
www.riigiteataja.ee/akt/13191217

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.