Lihtsad küsimused, millele ise ei oska vastata. Palun vastake Teie.

  • Daiska
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 6 kuud tagasi #48967 lisas Daiska
Tere,

Olen 19 nädalat lapseootel (arsti väljendusel siis täpsemalt 18 nädalat + 2 päeva). Minu ja lapse tervis on korras ning käin kenasti tööl, kuid samas tekib mul küsimusi, millele ma ise vastata ei oska ning usun, et palk.ee on just õige koht kus saan oma küsimustele vastused.

1.Mis arvestusega makstakse dekreedirahad ja millal ning kas puhkus tuleb kindlasti enne dekreeti minekut välja võtta, kui palju see mõjutab dekreediraha või emapalka?

2.Mis arvestusega makstakse emapalka ja millal hakatakse maksma? Minu sünnitus tähtaeg on 7 juuni 2012a.Praeguses firmas olen tööl olnud 2009 aastast.

3.Kas isal on õigus saada laspesünni puhkust ja toetust? (millal ja umbes kui palju)
Kas isa saab isapuhkusele jääda kui laps on umbes 6 kuune, mis dukumendid tuleb täita või õigemini kuhu pöörduda ning kui palju varem tuleb tööandjat ette teavitada?

Teile kõike head soovides,

Daiska.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 6 kuud tagasi #48970 lisas imelik
alusta lugemist
www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/synnitushyvitis
http ://www.sm.ee/sinule/perele/vanemahuvitis.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kairit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 6 kuud tagasi #48982 lisas kairit
kas on võimalik tööandjale ette teatamata saada vaba päeva .ilma ,et trahvi saaksid. kui suure trahvi tööandja võib teha ühe päeva puudumise korral, ilma põhjuseta?
ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 6 kuud tagasi #48983 lisas .
miks sa peaksid saama vaba päeva ilma põhjuseta ja ilma tööandjale teatamata? Lasteaias oled või? Mis trahvist sa räägid? Ilma põhjuseta töölt puudumine on tööluus ja oleneb, kui suurt kahju sa tööandjale oma puudumisega põhjustad, karistus võib olla ka vallandamine tööluusi tõttu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kairit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 6 kuud tagasi #48998 lisas kairit
mina tekitasin kahju, aga kui inimesed joovad mitmeid päevi ja tööle ei tule , neid lahti ei lasta. mina puudusin aastas ühe päeva. selle eest 32 euri trahvi teha on nagu ebaõiglane. peale selle ei pea ülemus ise ka kinni seadustest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • me
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 6 kuud tagasi #48999 lisas me
kuidas arvestada välja haiguslehe ühe päeva tasu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 6 kuud tagasi #49010 lisas .
mis mõttes trahvi? Et sa puudutud päeva eest töötasu ei saa on ju loomulik. Ja töötajana on sul KOHUSTUS tööandjale teada anda, kui sa töölt puudud ja samuti, miks sa puudud. See, et keegi teine mingeid seadusi ja eeskirju rikub, ei anna sulle õigust kah omal valikul seadusi hakata rikkuma. Tekitatud kahju on ülemusel kah õigus sinult sisse nõuda. tegelikult peaks ta selle nõudmiseks küll TVK-sse pöörduma, aga seal nõutaks see sult välja nagunii, kui tööandja tekitatud kahju ära suudab tõestada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 6 kuud tagasi #49011 lisas .
"me kirjutas:
kuidas arvestada välja haiguslehe ühe päeva tasu? "

Aluseks ikka:
"Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord"
www.riigiteataja.ee/akt/111102011008

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.