palk

  • kalle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49116 lisas kalle
palk lisas kalle
Tere!
Tööandja pole palka maksnud viimased 6 kuud (teiste töötajate ees on võlg 1 või 2 kuud), olen seetõttu ise sattunud suurtesse raskustesse. Kuulsin, et ülemus oli ühes eravestluses tunnistanud, et plaanib ettevõtte lähiajal sulgeda ega plaanigi töötajatele palgavõlga tasuda. Sattusin paanikasse, sest mul on tõesti seda raha väga vaja. Minu tööülesannete hulka kuulub ka sularahaga arveldamine. Mis juhtub, kui ma oma järgmisel tööpäeval võtan kogu saadud sularaha endale (ehkki see ei kata kaugeltki kogu minu saadaolevat summat) ja ütlen ülemusele, et see "kadus ära" ning palun tal lahkelt minu palgavõlga selle summa ulatuses vähendada?

Muidu ei saa ma ilselt sentigi.

Lugupidaisega, Kalle

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49117 lisas .
Vastas . teemas palk
Selliseid lahendusi soovitada küll ei saa, kuna see võib sulle juba rängema süüdistuse kaasa tuua ja politsei asjaga tegelema panna. Ega sinu jaoks ilmselt hetkel häid lahendusi ei olegi. Huvitav muidugi, miks sinule on võlg 6 kuud ja teistele ainult 1-2 kuud. MIs vahendeid nemad kasutasid oma palga kätte saamiseks? Soovitan tööinspektsiooni juristiga konsulteerida edasiste võimalike sammude suhtes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49120 lisas imelik
Vastas imelik teemas palk
Aru ma ei saa miks tehakse tööd rõõmsalt edasi kui pool aastat pole sentigi töötasu selle eest saanud? Ja veel kummalisem, et pole ka midagi ette võetud, et oma õiguste eest seista.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kalle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49123 lisas kalle
Vastas kalle teemas palk
Jaa, teil on õigus. Olen ise paras lollpea, et nii kauaks ilusaid lubadusi uskuma jäin. Samuti on teil õigus, et ei ole mõtet midagi vägivaldselt võtma hakata. Parem jään puhta südametunnistusega ja väldin ka võimalikke hullemaid probleeme.

Aitäh, et tõite mind maa peale tagasi :) Lihtsalt lained lõid pea kohal kokku, kui ühtäkki oma tegelikku olukorda adusin, ja rumalad mõtted tulid pähe.

Pole lihtne olukorraga leppida, veel vähem endale tunnistada, et ise rumal (mis ei õigusta küll ka tööandjat)...aga paras mulle :) kooliraha ongi pahatihti suur.

Lahkun sealt kohe ja annan asjale ametliku käigu

Aitäh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.