Puhkuseraha maksmine

  • margo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49118 lisas margo
Puhkuseraha maksmine lisas margo
Jäin just puhkusele. Kuna läksin tööle 8 kuud tagasi, uurisin kuidas puhkust kirja panna, ehk kuidas kirjutada avaldus. Elasin ennem välismaal ja seal olid asjad teistmoodi puhkusega.

Öeldi, et panna tuleb 7 päeva. Ehk esmaspäevast kuni pühapäevani. Endale oli üllatus, et miks 7 päeva, kui töötan 5 päeva lepingu järgi. Panin ikka 7 avaldusse nagu nõutud. Nüüd vaadates pangakontot, on puhkuseraha makstud 5 päeva eest. Õigemini 3.9 tuleb arvutates, aga eeldan, et puhkuserahalt makstakse tulumaksu kah, mis teekski u. 5 päeva kokku.


Ehk kuidas siis õige on? On mul õigus saada ikka 7 päeva eest, ehk siis mulle maksti vähem? Või makstaksegi seaduse järgi 5 päeva eest, ehk nagu lepingus on tööpäevad kirjas ja ma kaotasin 2 päeva oma puhkuse arvelt.

Ehk siis mul on targem järgmine kord kirjutada avaldus 5 päeva kohta. On mul õigus seda teha? Isegi kui nemad nõuvad et kirjutaksin 7 päeva?


Suured tänud juba ette vastuse eest...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49119 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkuseraha maksmine
Puhatakse kalendripäevades olenemata sellest kuidas tegelikud tööpäevad jooksevad ja tööandjal on täielik õigus keelduda lühemast kui 7 päevasest puhkuse andmisest.
Kui teil on kindel kuu töötasu olnud siis säilitatakse puhkuse ajaks ka töötasu mis te oleksite saanud sel perioodil tööd tehes seega pole midagi kaotatud ja tööandja pole midagi ka valesti arvutanud.
Ja puhkusetasult lähevad kõik samad maksud mis töötasu puhulgi, maksuvaba tulu ei saa arvesse võtta kui see on juba kuu algul ära rakendatud nt. töötasu väljamaksmisel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.