Puhkusetasu arvutamine

  • Mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49147 lisas Mari
Kas keegi palun valgustaks mind, kuidas käib puhkusetasu arvutamine? Mis siis lõppude lõouks on kasulik, mis mitte?! Kuidas saab lühem periood olla kahjulikum, kui pikem?

On teada, et ei ole soovitav võtta lühikese perioodiga puhkust.

On olnud ka juhtumeid, kus töötaja spetsiaalselt vormistab puhkust 3 päeva (reedest pühapäevani) eesmärgiga rahas võita. Tegelikult aga kaotas nii rahas, kui ka puhkusepäevad lähevad raisku.
Mis puudutab rahalist võitu, soovitatakse jälgida ainult seda, et rahaliselt võib kaotada siis kui puhkad lühikesed perioodid ja kui on punased päevad puhkuse sees.

Ja kui riigipüha on puhkuse sees, siis see ei ole ka soovitav.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49148 lisas Mari
Vastas Mari teemas Puhkusetasu arvutamine
Kui ma võtan ühe puhkuse näiteks katkematult 14 kalendripäeva ja teised 10 päeva jaotan vastavalt E-R (5p) ja E-R (5p), kas ma siis kaotan rahas kuidagi kui korraga 10 pävea võtta ntx? Mina võidan jah puhkuse pikkuses..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49149 lisas .
Vastas . teemas Puhkusetasu arvutamine
esiteks: puhkust osadeks jagada saad ikka ainult kokkuleppel tööandjaga ja seadus lubab tööandjal keelduda jagamast puhkust lühemateks perioodideks, kui 7 päeva. Seda just selleks, et mõni töötaja pahatahtlikult ei pikendaks oma puhkust puhkepäevade arvel.
No ja raha saad muidugi sinu pakutud (5+5) variandi puhul vähem, kuna puhkusetasu arvestatakse kalendripäeva tasu järgi, mis on ju väiksem, kui tööpäevatasu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49157 lisas Mari
Vastas Mari teemas Puhkusetasu arvutamine
"No ja raha saad muidugi sinu pakutud (5+5) variandi puhul vähem, kuna puhkusetasu arvestatakse kalendripäeva tasu järgi, mis on ju väiksem, kui tööpäevatasu."

Ma ei saa aru, palun selgitust!
Mis on kalendripäev ja mis on tööpäevatasu? Kui ma võtan E-R on see kalendripäev või ei? Kui korraga 10 päeva võtta, siis kuidas tasu kõrgem on, sest sinna sisse lähevad puhkepäevad või?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49159 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkusetasu arvutamine
Kalendripäev on E-P
Kalendaarne tööpäev on E-R
Töötaja tegelikud tööpäevad võivad olla ka E-P

Kui tegemist kindlat kuutasu saava töötajaga siis pole tasu osas mingit vahet ei võida ega ka kaota midagi kuu eest kokku saab ikka oma kindla kuutasu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49161 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkusetasu arvutamine
lisan veel, et kalendripäevatasu leitakse x töötasu summa jagada x kalendipäevade arvuga.
tööpäevatasu leitakse x töötasu summa jagada x kalendaarsete tööpäevade arvuga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mari
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49162 lisas Mari
Vastas Mari teemas Puhkusetasu arvutamine
Ma töötan E-R ja mul on kindel kuupalk. Palk erineb vaid siis, kui olen vahepeal õppepuhkusel olnud. Siiski ma saan aru, et väga suuri rahalisi kõikumisi see kaasa ei too, kui ma võtan mõned puhkusepäevad välja E-R-ni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49163 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkusetasu arvutamine
ei too üldse kõikumist, saad kuu eest mil põhipuhkust puhkad kokku ikka oma kuupalga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Hille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49402 lisas Hille
Vastas Hille teemas Puhkusetasu arvutamine
1.Töötaja puhkas märtsis ühe päeva. Alates 1.veebruarist tõusis ta palk. Kas puhkusetasu tuleb arvutada 6 kuu keskmise alusel või tuleb võtta aluseks praegune palk, st. märtsis säilib praegune palk? 6 kuu järgi arvutades tuleb märtsi tasu suurem kui enne 1.veebruari, kuid väiksem kui praegune palk.
2.Osadel töötajatel alandati palka alates 1.jaanuarist, mõnel lühenes ka tööaeg, st. osaline koormus, osal säilis täistööaeg.Puhkus on E-R. 6 kuu keskmise järgi arvutades tuleb märtsikuu tasu väiksem kui praegune niigi väiksem palk.Kas ikkagi tuleks säilitada praegune palk?
P.S.Meil on siseeeskirjades, et puhkusetasu arvutatakse töötajale soodsamatel tingimustel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.