koondamine

  • Kairi Mägi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49203 lisas Kairi Mägi
koondamine lisas Kairi Mägi
tere!
selline mure,olen töötanud 40 aastat ühes firmas,täis tööajaga,nüüd anti mulle kätte koondamis teade.viimane tööpäev on 08.03.2012a.
Meil on summeeritud tööaeg,kvartali arvestusega.Kuigi kogu aeg tehti graafikut nii,et sai kuu normtunnid iga kuu täis!Küsimus siis selline,et nii jaanuar(129tundi) kui ka veebruar(128tundi) ei ole mul enam normtunde täis pandud.Tahaksin teada,kas tööandjal on õigus minu tööaega vähendada,ilma et ta oleks seda maininud?See mõjutab ka ju minu koondamistasusid,kuna ei saa ju enam täiskuupalka.Kas tööandja ei peaks mul kuu normtunnid täis panema? või siis maksma ikkagi täiskuupalga,kuna tal pole tööd anda?
Ette tänades!
.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49204 lisas imelik
Vastas imelik teemas koondamine
Ei ole tööandjal õigus tööaega vähendada.
Kui tööandja ei võimalda tööks valmis olevale töötajale tööd siis peab ta maksma alatundide eest keskmist töötasu TLS§35.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kairi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49206 lisas kairi
Vastas kairi teemas koondamine
Seega saan aru,et kui tal mulle tööd ei leia,peab ta maksma mulle ka nende tundide eest,mis ma alatundidesse jään kuus?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49207 lisas imelik
Vastas imelik teemas koondamine
Üle-ja alatunnid selguvad arvestusperioodi lõpul, kui teil on kokkulepitud kindel kuutasu siis jooksvalt peaksite ka iga kuu seda saama olenemata, et graafikus töötunde vähem, kui on aga kokkulepitud tunnitasu siis alatundide korral tuleb hiljemalt arvestusperioodi lõpul need hüvitada ja siis juba keskmise tasu järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kairi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49209 lisas kairi
Vastas kairi teemas koondamine
mul on tunnitasu,seega huvitabki,et kui jaanuaris 129 tundi ja veebruaris 128 tundi ning tööleping lõpeb 08.03.2012.ja tunde arvestatakse 3 kuu peale normtunnid,siis kuidas minul kui märtsis mind ju põhimõtteliselt pole.olen vaid paar päeva kuualgul.jaan ja veeb teeb kokku vaid 257 tundi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49214 lisas imelik
Vastas imelik teemas koondamine
Ka poolikute summeeritud perioodiga tuleb leida nn. õige norm ehk sinu kvartali norm tuleb väiksem kui teiste ja tööandja peab hüvitama alatundide vahe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kairi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 5 kuud tagasi #49219 lisas kairi
Vastas kairi teemas koondamine
suured tänud sulle!Sinust oli palju abi!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.