Töölepingu erakorraline ülesütlemine arsti tõendiga.

  • Kristiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49355 lisas Kristiina
Tere
Minul nimelt selline probleem, et töötan eraettevõttes ja ma teen ka öiseid vahetusi. See hakkas mul tervisele ja otsisin endale uue töö. Tööandja teab, et mul on uus töökoht mind ootamas. Kas ka nüüd, kui mul on arstitõend töölepingu erakorraliseks lõpetamiseks on tööandjal õigus hüvitist nõuda, kui lahkun nö päeva pealt. Olen tööandjale ka öelnud, et saan talle nii palju vastu tulla, et kohe täna veel ei lähe vaid alles uuest kuust. Lahkumisavalduse kuupäevaks on 31.03

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49359 lisas imelik
Kui teil on põhjendatud mõjuv põhjus mis on ka tõendatav siis ei saa tööandja hüvitist nõuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kairiin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49376 lisas kairiin
Tere, mul oleks ka samataoline küsimus..
Kui olen lepinguga tööl ja katseaeg ka läbi, siis kuidas mul oleks võimalik päeva pealt töölt lahkuda, ilma et ma oma palgast ja puhkuserahadest ilma ei jääks? kas arsti käest tõendit küsida, et seljaga ei saa ikke füüsilist tööd teha.. See oleks mõjuvaks põhjuseks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kairiin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49377 lisas kairiin
Kardan kõigea rohkem ,et ei saa oma puhkuserahasid, kuna olen pea aasta varsti seal töödanud ja puhkust pole siiamaani saanud. Mitu päeva ma peaks peale lahkumisavaldust siis tööl käima või kas pean?
Ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49378 lisas imelik
kairiin aga mis takistab teil 30p etteteatamast või tööndjaga kokkuleppel x ajal TL lõpetada?
Erakorraline TL üles ütlemine eeldab ikka ka mingit mõistliku etteteatamise aega, päevapealt minemiseks peab ikka väga erakorraline põhjus olema mis tõesti ei võimalda töösuhet enam minutikski jätkata.


§91. Töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja poolt
(1) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda mõjuval põhjusel, eelkõige kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist.
(3) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötaja isikust tuleneval põhjusel, eelkõige kui töötaja terviseseisund või perekondlikud kohustused ei võimalda tal kokkulepitud tööd teha ja tööandja ei võimalda talle sobivat tööd.

(4) Töötaja võib töölepingu üles öelda üksnes mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta ülesütlemise aluseks olnud asjaolust teada sai või pidi teada saama.

§98. Töötaja ülesütlemise etteteatamise tähtajad
(1) Korralisest ülesütlemisest peab töötaja tööandjale ette teatama vähemalt 30 kalendripäeva.

(2) Erakorralisest ülesütlemisest ei pea töötaja tööandjale ette teatama, kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist kokkulepitud tähtaja või etteteatamistähtaja lõppemiseni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49380 lisas .
lisaksin juurde, et saamata puhkuse eest kompensatsiooni ja väljateenitud töötasu peab tööandja ikka välja maksma, olenemata TL lõpetamise põhjustest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kairiin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49418 lisas kairiin
ma tahan sellepärast võimalikult ruttu lahkuda ,et leidsin uue töökoha ja nemad ei hakka mind ju ometi kuu aega ootama.
Kas arstitõendi esitamisel ülemusele,et töö pole mu tervisele sobiv, võin siis ennem kuut aega lahkuda ja tööandja peab ikkagi mu palga ja puhkuserahad mulle maksma? Te kirjutasite et ükskõik mis põhjusel töölt lahkud rahad peab ikkagi maksma..aga enne 30 päeva äraminekut pidi tööandjal olema õigus palga ulatuses ju trahvi teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49419 lisas .
kui sul on arstitõend, et sa seda tööd enam teha ei saa, siis see on mõjuv põhjus ja ei pea 30 päeva ette teatama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kairiin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49430 lisas kairiin
kui ma arstitõendit ei saa. kas sellest piisab, erandkorras lepingu lõpetamiseks, et ta pidevalt palkasid hiljem maksab? Peale selle ületunnitööd ei tasusta. Kui tööd tema enda süül ei ole siis neid päevi kinni ei maksa?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to kairiin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49431 lisas to kairiin
Sul 12 päeva tagasi alustatud teema kus mõte oli juba varem, et lahkuda oleks kohe kirjutanud lahkumisavalduse oleks juba pool aega ammu läbi olnud, kummalised inimesed!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.