Seletuskiri...

  • Raivo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49383 lisas Raivo
Seletuskiri... lisas Raivo
Selline mure-tööandja maksis märtsis töötasu mis oli tunduvalt madalam veebruari palgast.Küsisin põhjust,vastuseks sain,et puudusin töölt jaanuari kuus ja peaksin kirjutama seletuskirja selle kohta.Töölevõtmisavalduse kirjutasin 01.august 2011,01.12.2011 ütles ülemus,et olen tööle vormistatud.Jaanuaris ma tõesti haigestusin,kuid selgus,et mul puudub ravikindlustus,maksin oma analüüside arved ise kinni.Eilse seisuga puudub mul ravikindlustus ja ka maksuameti lehel ei ole kusagil kirjas,et minu eest on makstud makse ja ma kusagil üldse töötan...Kuidas ma peaksin käituma?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49386 lisas imelik
Vastas imelik teemas Seletuskiri...
Kui me räägime töölepingust siis olete ikka haledalt ära tehtud:
Teid siis vormitati tööle justkui alles peale 4 kuust katseaega, see on tööandja poolt vale, sest tööle asumisega ongi tööleping sõlmitus.
Makstus tasud tuleb maksuametis deklareerida igaljuhul.
Ravikindlustuse tagamine on tööandja kohustus ja arvele haigekassas peab võtma koheselt. Saate nõuda tööandjalt välja kõik selle mis ise maksiti oma rahi eest ja saamata haigushüvitise ka, sest tööandja ei võtnud teid õigelajal ravikindlustatuna arvele.
Seletuskirjas kirjutagi, et tööandja on rikkunud oma kohust jne.
TLS §4(2); RaKS §6 (1); RaKS §14 (1)
www.riigiteataja.ee
/akt/110062011008?leiaKehtiv

Veel esitage tööandjale ka nõue oma saamata jäänud hüvitise ja muude kulude hüvitamise kohta.
Kui asi korda ei saa siis tulege sealt koheselt ära.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Raivo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 kuud tagasi #49392 lisas Raivo
Vastas Raivo teemas Seletuskiri...
Tänan teid vastuse eest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.