Rasedus,katseaeg ja haigusleht

  • Pille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 2 kuud tagasi #49489 lisas Pille
Tere,selline mure,et olen 22 nädalat rase,alles läksin uude kohta tööle,et siis 7ndast märtsist ja 20 märtsil sain alles teada ,et olen rase(enne ei osanud kahtlustada,kõik oli norm) ja rasedus päris suur juba :) kuni märtsi lõpuni käisin enam -vähem igapäev tööl,v.a mõned arstide päevad,kuna olen suhteliselt riskigrupis,siis tehti aplju uuringuid ja selleks ajaks võtsin haiguslehe,olen nüüd haiguslehel olnud alates 10 aprillist,ja kuna on katseaeg alles olen täiesti nõutu ,kuidas edasi toimida,kuidas dekreet jne,ja kuna tervis hetkel tööl ei luba nii väga käia olen siiani haiguslehel. Mõtlesin ka vahepeal,et ütlen ise tööandjale et ei jää siiski tööle ning võtan ennast töötukd,aga ei osta mitte mingit seisukohta võtta. (sünnitustähtaeg on augusti lõpus) . peaksin ka ära mainima et on tähtajaline leping,aastaks hetkel,töökoht on väga hea,aga paluksin abi targematelt,kuidas nüüd edasi toimetada,olen täiesti nõutu,loodan ka et mu tekst liiga segaseks ei jäänud. Ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 2 kuud tagasi #49490 lisas imelik
Vastas imelik teemas Rasedus,katseaeg ja haigusleht
Mida teha peate ikka ise otsustama ehk tasuks ka tööandjaga rääkida.
Kui te ei saagi enam enne sünnitust tööle minna siis oletegi haiguslehel kui sünnituspuhkuseni mis algab 70p enne sünnitähtaega ja kindel on ka see, et teie leping lõppeb igaljuhul ära kui see kokkulepitud aastane tähtaeg täis saab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Pille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 2 kuud tagasi #49491 lisas Pille
Vastas Pille teemas Rasedus,katseaeg ja haigusleht
seda kindlasti,et pean ise otsustama,miks ma siia kirjutasin-selleks et targematelt nõu saada,seda tean,et leping lõpeb ära,aga põhirõhk küsimusel on-kas jääda edasi nö tööle või tulla ise töölt ära ja töötuks võtta,kuna peaks nagu materiaalset poolt ka arvestama,et kuidas siis lõppkokkuvõttes oleks kasulikum teha ja mismoodi,tööandjaga ei ole veel tõesti rääkinud,kuna ei tea veel täpselt mida tegema pean,kui endal kõik selge siis tasuks vast tööandjaga rääkida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 2 kuud tagasi #49492 lisas .
no aga mida teised saavad sulle öelda, kuidas sinul kasulikum oleks? Kui käid tööl, siis saad töötasu, kui tervis ei luba tööl käia, siis annab arst haiguslehe ja saad haigusraha. Kui tuled töölt ära ja võtad töötuks, siis saad kas töötu abiraha või töötuskindlustust, olenevalt sellest, millistele tingimustele vastad. Ainult sina ise tead, mis sulle materiaalselt kasulikum on ja saad ka otsustada, mida sa tegema peaks.
www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/tvhmaksmine/tvhtabel/
www.tootukassa.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 2 kuud tagasi #49507 lisas m
Lisaksin, et tööandjaga peaksid ikka rääkima, ta on ju Sinuga arvestanud tähtajalise töölepingu lõppemiseni. Kui tervis ei luba tööl käia kuni sünnituspuhkuseni, siis nii ka ütle, tööandja saab hakata endale uut inimest otsima. Seda enam kui töökoht on hea, siis lugupidamisest tööandja vastu selgita oma olukorda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.