Puhkus ja puhkusetasu.

  • Artur
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 1 Kuu tagasi #49627 lisas Artur
Tere. Mul on selline mure, et mul algab esmaspäevast puhkus, kui puhkuseraha pole siiani arvele tulnud ja ülemus ei vasta meilidele.
Lubas , et kannab mulle pool puhkuserahadest, kuid sellega ma polnud nõus , mille peale ta kostis, et pole midagi teha, et ei ole rohkem raha.
Mis ma tegema peaksin ja kuidas reageerima?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Artur
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 1 Kuu tagasi #49628 lisas Artur
Vastas Artur teemas Puhkus ja puhkusetasu.
Muidugi on selles firmas veel palju muresid:

ülemus ei edasta infot töö kohta, palk on tulnud viimased kolm kuud mitmes osas ja sellest ei teavitatud, vaid ise vaatasin pangakontot ja imestasin ning siis helistasin ise ülemusele, mille peale tuli rahulik vastus, et ettevõttes on kord nii, et kord on raha ja kord ei ole.
Sooviksin sellest töökohast lahkuda, kui kas mul on võimalik saada sealt kompensatsiooni samuti? olen kuulnud, et peaks saama 3 kuu palga?

Lugupidamisega.!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 1 Kuu tagasi #49631 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkus ja puhkusetasu.
No jah kui ütled TL üles erakorraliselt põhjuseks - tööandja on lepingut OLULISELT rikkunud siis saab tõesti nõuda ka kuni 3 kuu keskmise töötasu ulatuses hüvitist.
TLS§91 ja TLS§100

Aga tööandjal on õigus antud ülesütlemine ka vaidlustada.
Kui ta seda isegi ei tee siis miks arvad, et ta sellist lisa raha sulle nüüd vabatahtlikult maksaks? Arvata on, et teil tuleb ikkagi töövaidluse tee TVK või kohtus siis ette võtta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Artur
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 1 Kuu tagasi #49632 lisas Artur
Vastas Artur teemas Puhkus ja puhkusetasu.
Kindlasti ei ole nõus maksma vabatahtlikult.
See asi on kestnud pikemat aega selles firmas, koguaeg mingid jamad.
Algselt mulle öeldi , et jah, Sa võid minna puhkusele, kuid selles firmas puhkuserahasid ei maksta, see pidavat olema ülemuse otsustada. Täielik nali. See on mul kõik e-mailis olemas ja nö kui tõestus.Muidugi nüüd sain oma kontole pool summast(puhkuserahad), raha tuli kohe,kui olin saatnud sõnumi, et kui raha ei laeku, siis pöördun vastavasse ametisse. Nüüd ootan esmaspäeva, kirjutasin, et soovin teist poolt hiljemalt esmaspäevaks.

Lihtsalt enda raha tagaajamine on juba tüütuks muutunud..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sama
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 4 nädalat tagasi #49640 lisas sama
Vastas sama teemas Puhkus ja puhkusetasu.
Jube tuttav tunne :).... käin tööl ja peaks nagu auga oma palga välja teeninud olema, aga seda palka peab lausa päevast päeva kerjama...millal saab, kui palju korraga saab jne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Artur
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 nädalat tagasi #49663 lisas Artur
Vastas Artur teemas Puhkus ja puhkusetasu.
Praeguseks olen andnud töölepingu ülesütlemise , kus kirjas kõik paragrahvid , mida on tööandja rikkunud. Avalduse andsin 19.06, siiani pole laekunud lõpparvet ja minuga üritab nö kokkuleppele jõuda tööandja jurist.
Tegelikult mind huvitab sellele avaldusele saada allkiri(tööandja on kätte saanud ja nõustub), kas tööandja saab seda avaldust nö allkirjastamata hoida kuigi on kirjalik märge olemas, et ta on selle kätte saanud.
Juristi poolne kokkulepe sisaldab lõpparvet pluss soovivad maksta paar sada eurot peale ja vormistada selle pooltevaheliseks kokkuleppeks.
Kuidas mul on õigus seda allkirja nõuda või minna läbi teiste instantside?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 3 nädalat tagasi #49664 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkus ja puhkusetasu.
Milleks sulle seda allkirja vaja peaks olema? Kui on olemas avalduse kätte saamise tõendus/kinnitus siis sellest sinule piisab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.