puhkuse tasu

  • jaanika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 2 nädalat tagasi #49681 lisas jaanika
puhkuse tasu lisas jaanika
kas tööandial on õigus puhkuse raha maksmisega viivitada kui ei ole muud moodi kokku lepitud.Ja palju saab puhkuse päevi juurte kui on3 alaealist last ja üks on neist keskmise puudega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lugeja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 1 nädal tagasi #49682 lisas Lugeja
Vastas Lugeja teemas puhkuse tasu
Vastused leiab Töölepingu seadusest:
www.riigiteataja.ee/akt/110022012002

Tasu maksmise kohta:
§ 70. Puhkusetasu
(2) Puhkusetasu makstakse hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust, kui tööandja ja töötaja ei ole leppinud kokku teisiti. Kokkulepe, mille alusel puhkusetasu makstakse hiljem kui puhkuse kasutamisele järgneval palgapäeval, on tühine.
(3) Kokkulepe puhkuse hüvitamiseks raha või muude hüvedega töölepingu kestuse ajal on tühine.

Lastega seotud puhkuse päevade kohta:
§ 63. Lapsepuhkus
(1) vastavalt § 190 lõikele 3 jõustub esimene lõige 1.01.2013.]
(2) Puudega lapse emal või isal on lisaks lõikes 1 sätestatud lapsepuhkusele õigus saada lapsepuhkust üks tööpäev kuus kuni lapse 18-aastaseks saamiseni, mille eest tasutakse keskmise töötasu alusel.
(3) Lapse kolmeaastaseks, 14-aastaseks ja 18-aastaseks saamise aastal antakse lapsepuhkust olenemata sellest, kas lapse sünnipäev on enne või pärast puhkust.
(5) Lapsepuhkuse nõue aegub selle sissenõutavaks muutumise kalendriaasta lõppedes.

§ 64. Tasustamata lapsepuhkus
(1) Emal ja isal, kes kasvatab kuni 14-aastast last või kuni 18-aastast puudega last, on õigus saada igal kalendriaastal kuni kümme tööpäeva tasustamata lapsepuhkust.
(2) Tasustamata lapsepuhkuse nõue aegub selle sissenõutavaks muutumise kalendriaasta lõppedes.

§ 135. Lapsepuhkus
(1) Emal või isal on õigus igal kalendriaastal saada lapsepuhkust, mille eest tasutakse 4,25 eurot päevas:
1) kolm tööpäeva, kui tal on üks või kaks alla 14-aastast last;
2) kuus tööpäeva, kui tal on vähemalt kolm alla 14-aastast last või vähemalt üks alla 3-aastane laps.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jaanika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 1 nädal tagasi #49685 lisas jaanika
Vastas jaanika teemas puhkuse tasu
suur tänu vastuse eet... KAS MUL ON SIIS KA ÕIGUS MINNA TÖÖANDIAGA TÖÖVAITLUS KOMISIONI PUHKUSE RAHA VIIVITADUD MAKSMIS PÄRAS.KUI EI OLNUD KOKKU LEPED ET TA MAKSAB MULLE HILIEM.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 1 nädal tagasi #49686 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkuse tasu
Karjuda pole küll mõtet.
Aga mida sa TVK-s tööandjalt nõuaks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jaanika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 1 nädal tagasi #49687 lisas jaanika
Vastas jaanika teemas puhkuse tasu
vastavald sellele mida seadus ette nääb.Minu tada ei tohi isegi palk tööandia ilama põhiseta kinni hoida ja siis on ta ka kohustadud eelnevald töölisele tevitama miks ta paka või puhuse raha kinni hoiab. MA EI KAVETSENUDKI TÖÖANDIA PELE KARJUDA .OLEN KOGU AEG AJAN ASIU KUI VAJA VIISAKALD.SEE VÄÄRIKUS ON SÜNNIST SAATI KAASAS AGA ENDALE LIIGA TEHA KA EI LAS .SEDA ENAM ET MINU PALK ON NIIGI VÄGA VÄIKE.MÕNI INIMENE EI LIIKUTAS SELLE EES ISEGI VARBAID .AGA ELADA ON VAJA.JA TÖÖT TEHA MA EI KARDA.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 1 nädal tagasi #49688 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkuse tasu
Karjumine teie poolt on siin meile mitte tööandja peale, sest kirjutate suurte tähtedega.
Seadus näeb ette, et saate vaid viivist nõuda 0,022% iga hilinenud päeva eest, sest vaevalt suudate tõendada olulist ja suure kahju tekitamist tööandja poolt teile, et puhkusetasu sai hiljem makstud.
Kodust/koolist oleks võinud te ka kaasa saada kirjaoskuse vähemalt sellisel tasemel mis silma nii jubadalt ei riivaks(jah teen minagi vigu aga see tekst on ikka kohutav).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • jaanika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
12 aastat 1 nädal tagasi #49699 lisas jaanika
Vastas jaanika teemas puhkuse tasu
täname

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.