Töölepingu erakorraline lõpetamine.

  • T.H.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 8 kuud tagasi #49986 lisas T.H.
Töötan sellise töögraafikuga, et 7-päevase töötsükli jooksul ei jää mul 48 tundi puhkeaega järjest. See pole mitte ainult vahest nii, vaid terve kuu võib minna nii, et pole kuu jooksul ainsatki korda 2 vaba päeva järjest. Lisan ka kohe, et ei tööta summeeritud tööaja alusel. Lisaks on tasustamata ka öine tööaeg(on kuupalk ja see ei sisalda tasu öise aja eest). Palgajuhendis on öeldud vaid see, et öine tööaeg tasustatakse lisa vaba aja andmisega, see aga tegelikult ei toimi, pigem tekivad veel hoopis ületunnid. Rääkimine pole andnud mingeid tulemusi.

Nüüd soovin lõpetada töölepingu erakorraliselt, sest ei jaksa enam niimoodi edasi. Kas mul on võimalik lõpetada tööleping erakorraliselt, seoses tööandjapoolse rikkumisega? Ja kuida tuleks see sel juhul vormistada? Soovin lõpetada töölepingu(töösuhte?) erakorraliselt, viidates ka TLS vastavale lõigule? Kui tööandja peale minu avalduse esitamist, ütleb, et on nõus tegema graafiku normaalseks, kas mul on kohustus erakorralisest avaldusest taganeda? Ei soovi seda teha, kuna tänu minu "nõudmistele" on elu läinud siin tööl väga pingeliseks. Praeguseks hetkeks olen viimased 2 kuud käinud tööl ülepäeva(tööajad erinevalt 08.00-19.00 kuni siis 08.00-03.00), jõudu lihtsalt pole enam jätkata.

Sai pikk ja keeruline jutt, aga asi ise ongi just selline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • siis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 8 kuud tagasi #49988 lisas siis
§ 91. Töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja poolt
(1) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda mõjuval põhjusel, eelkõige kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist.

(2) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda tööandjapoolse kohustuse olulise rikkumise tõttu, eelkõige kui:
1) tööandja on kohelnud töötajat ebaväärikalt või ähvardanud sellega või lubanud seda teha kaastöötajatel või kolmandatel isikutel;
2) tööandja on oluliselt viivitanud töötasu maksmisega;
3) töö jätkamine on seotud reaalse ohuga töötaja elule, tervisele, kõlbelisusele või heale nimele.

(3) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötaja isikust tuleneval põhjusel, eelkõige kui töötaja terviseseisund või perekondlikud kohustused ei võimalda tal kokkulepitud tööd teha ja tööandja ei võimalda talle sobivat tööd.


Nii ütleb seadus. Punktist 2 võib ju küll järeldada, et saab üles öelda: "Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda tööandjapoolse kohustuse olulise rikkumise tõttu". No kohustuse rikkumine täiesti olemas ju? Tööandjal on kohustus tagada töötajale töölepinguseaduses ettenähtud töö ja puhkeaeg, mida ta ju ei taga. Ehk keegi oskab siin paremini vastata, see minu arvamus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 8 kuud tagasi #49995 lisas imelik
Kindlasti on teil summeeritud tööaja arvestus, sest töö ju ajakavaga...siis kehtib 36h.

Enne peaks olema tööandja poole kirjalikult pöördutud oma nõutega kui see ei aita siis alles TL üles öelda kus tuleb kirjalikult ka põhjendada tööandja rikkumist vms.
Ei ole kohustust avaldust tagasi võtma aga tööandjal on õigus teie poolne TL ülesütlemine vaidlustada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • T:H:
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 8 kuud tagasi #49996 lisas T:H:
Päris kindlasti ei ole summeeritud tööaeg. Summeeritud tööaja puhul peab see olema töölepingus kirjas, et töötaja töötab summeeritud tööaja alusel, lisaks peab olema nii summeerimise aja pikkus kui ka tingimused. Graafikuga töötamine ei eelda summeeritud aega.

Kirjalik päärdumine on tehtud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hehee
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 8 kuud tagasi #49997 lisas hehee
Nu ma ei soovitaks sellel tööandjal seda jama vaidlustada. Niipalju kui ma aru saan, on siin rikkumisi juba rohkem, kui üks. Saab endale kaela veel öötundide mittetasustamise jms. Endal läbi käidud tee.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.