tööga tasategemine

  • Anastassija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 5 kuud tagasi #50334 lisas Anastassija
tööga tasategemine lisas Anastassija
Mul on täistööaega tööleping. Pean töötama 40 tundi nädalas + 2 puhkepäeva, töö on vahetustega (hommikune või õhtune), laupäev ja pühapaev on puhkepäevad. Aga nüüd olukord on selline, et tööandja helistab hommikul, ning ütleb istuge kodus täna, tööd ei ole. Aga järgmisel nädalal kui 40 tundi on juba täis saanud, räägib ei tuleb laupäeval tööle tulla ja möödunud nädala vaba päeva töö ära teha. Isegi keegi ei küsi, kas ma saan tulla või mitte. Kas tööandjal on õigus töötajat vaba päeva tööga tasategema sundima? Kas mul on õigus töö tasa tegemisest keelduda, kuna ma istusin kodus mitte oma süül vaid tööandja nõudel?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 5 kuud tagasi #50335 lisas imelik
Vastas imelik teemas tööga tasategemine
Kõik saab ja peab olema nii kuidas pooled kokku on leppinud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • feni
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 5 kuud tagasi #50350 lisas feni
Vastas feni teemas tööga tasategemine
Minuteada on sellekohta tööseaduses ka mingi punkt, et kui tööandja jätab töötaja koju jutuga, et tööd pole, siis peab tööandja selle päeva sulle kinni maksma. Kui te olete aga kokkuleppinud, et tööpäev tehakse hiljem tagasi, siis seda kodus istutud päeva kinni ei maksta. Kui tööandja ei võimalda töötajale tööd, siis peab ta sellest ette teatama juba varakult (mitte hommikul, ega eelmisel päeval). Sellistel puhkudel võtakse ka töötajatelt allkirjad, et nad on sellest teadlikud ja ka nõus sellega. Kui sa ei ole kuskile allkirja alla pannud, et sellise asjaga nõus oled ja töölepingus ka sellest mingit juttu pole, siis soovitan töökaitsesse pöörduda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.