puhkusetasude arvestamine

  • Kati
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50377 lisas Kati
Olin puhkusel 31.dets.- 10.jaanuar. Puhkusetasu
arvestati lepingujärgsest palgast 345 eurot, kuna viimase 6 kuu jooksul mingeid lisatasusid ei olnud. Veebruaris puhkasin 18.- 22. veebruar.Nüüd kirjutasin alla lepingule, et alates 1.jaanuarist on palk 380 eurot.
Minu küsimused:
1. Kas tuleb ümber arvutada minu jaanuarikuu puhkusetasu või tuleb juurdemakse ainult jaanuarikuu töötasule.
2. Kas veebruarikuu puhkusetasu arvestatakse suuremast palgast, nimelt käskkirjas puhkuste ajakava koostamise kohta on punkt, et puhkusetasu makstakse hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust, kui tööandja ja töötaja ei ole kokku leppinud teisiti, kuid hiljemalt puhkuse kasutamisele järgneval palgapäeval. Puhkusetasu arvestamine toimub töötajale soodsaimal viisil. Minu arusaamise järgi peaks ju olema soodsaim viis, et töötajale säilib puhkuse ajal uus kõrgem palk.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50379 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkusetasude arvestamine
1. Puhkusetasu ei arvutata ümber, sest võrreldavad kuud olid juuni-nov. Jaanuari töötasule tuleb jah lisa maksta.
2. Määruse järgi peaks teise puhkuse eest puhkusetasu arvutama keskmise järgi aluseks sept-jaan, milline arvutuse viis soodsam oleks on raske öelda, tuleb teha erinevad arvestused siis saab teada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50384 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkusetasude arvestamine
2....sept-jaan asemel ikka aug-jaan

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kATI
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50393 lisas kATI
Vastas kATI teemas puhkusetasude arvestamine
Tänan vastuste eest. Sain ka tööandjalt enam-vähem sama vastuse. Dets.-jaanuari puhkust ei arvutata ümber. Ja palgaarvestuse programmis pidi olema võimalus, et programm kontrollib ise järgi, milline arvutuse viis on töötajale soodsam ja selle valib.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.