Haiguslehe ajal väljas käimine

  • Käti
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50378 lisas Käti
Tere, mul on selline küsimus, et kas tööandja saab mind kirjutama panna seletuskirja kui olen haiguslehe ajal väljas käinud. Haiguseks on käe kõõlusepõletik ning käsi oli sidemega kaetud ja soojas ning väljas käik selle ravimist ei takistanud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50380 lisas imelik
Vastas imelik teemas Haiguslehe ajal väljas käimine
No võid ju kirjutada, et arsti ettekirjutusi oled järginud, ravi ei ole eiranud ja kogu moos.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • veider
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50381 lisas veider
Vastas veider teemas Haiguslehe ajal väljas käimine
kas tööandja arvates haigele inimesele kõnnivad söök ja ravimid ise koju, et jalgagi välja ei tohi tõsta.

Kui tööandjal on arvamus, et haigusleht polnud õigustatud, siis esitagu kaebus lehe välja andnud arsti peale. Ei pea sa mingit seletust kirjutama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50382 lisas imelik
Vastas imelik teemas Haiguslehe ajal väljas käimine
No pole ju raske kirjutada seletust, sest võimalik, et see välistab edasisi probleeme. Tööandja ei esita mingit kaebust arstile sellist jama ei tasuks ajada.
Kui tööandjal on ikka kahtlused töötajale väljastatud töövõimetuslehe õigsuses, on tal võimalik sellest informeerida haigekassa piirkondlikku osakonda kus siis haigekassa usaldusarstid kontrollivad töövõimetuslehe väljaandmise põhjendatust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50383 lisas imelik
Vastas imelik teemas Haiguslehe ajal väljas käimine
Parandus: Tööandja ei esita mingit kaebust arstile vaid ...kaebust arsti peale...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • veider
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50385 lisas veider
Vastas veider teemas Haiguslehe ajal väljas käimine
no see ongi sama asi, lihtsalt teisiti sõnastatud. Haiguslehe väljastamise õigsuse kontroll = kahtlus arsti suhtes ehk kaebus arsti peale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • veider
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50386 lisas veider
Vastas veider teemas Haiguslehe ajal väljas käimine
Ja on jah raske seletust kirjutada. Kus ja kes on öelnud, et haiguse ajal ei tohi jalga kodust välja tõsta? Aga äkki mul on depressioon ja arst ongi soovitanud värskes õhus jalutada? Ja ikka pean hakkama kellelegi tõestama, et ma pole kaamel?? Tööandjad võiks ka oma ülbitsemistes natuke tagasi tõmmata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Käti
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50391 lisas Käti
Vastas Käti teemas Haiguslehe ajal väljas käimine
Jah minu tööandja on veel eriti jube ülbitseja. Nüüd otsib seadustest võimalusi kuidas mind lahti lasta ja arutab seda teiste töökaaslastega. Ja siis ütles et kahjuks ei ole ühtegi võimalust mind lahti lasta ja et ta ei ole veel "Bitchi" mängima hakanud meiega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50392 lisas Marge
Vastas Marge teemas Haiguslehe ajal väljas käimine
Meil oli kunagi sarnane juhtum ühe töötajaga. Tegelikkuses olid tal tööl probleemid (vargus) ja ta võttis haiguslehe, viidates depressioonile. Samal ajal aga kasutas firmale kuuluvat sõiduautot ja tankis firma kütusekaardi eest. Selle kohta sai Haigekassale kaebus kirjutatud kuid sealt tuli vastus, et haiguslehe ajal ei ole keelatud inimesel liikuda. Mis ju iseenesest on ka tõsi kuid antud isiku puhul ei pidanud paika.
Olen ise liigesehaige ja põen tihti kõõluste põletikke, siis vajab haige koht puhkust, tihti ka tehakse põletikus kohale magnetravi. Viimane eeldab ka väljas käimist, sest sarnaseid protseduure siiski kodus ei tehta. Samuti peab ju haiguslehe ajal käima arsti juures, kes hindab tervislikku seisundit ja haiguslehe vajalikkust.
Seega soovitan tööandjale tööle minnes see kiri kirjutada ja põhjendada, miks on vaja haiguslehel viibimise ajal väljas käia.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • veider
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50394 lisas veider
Vastas veider teemas Haiguslehe ajal väljas käimine
Nagu teemaalgataja kirjeldab, on tal tööjuures suhted teravad ja selline nõudmine on puhtalt kiusu ajamine ning mõnitamine. Mina ei kirjutaks. Lasku lahti ja tõestagu hiljem TVK-s et inimene haiguse ajal ei tohi sammugi väljas käia. Saaks töötaja vähemalt korraliku kompensatsiooni. Ega normaalsest töötamisest nagunii sellistes oludes midagi välja ei tule.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.