Töölepingu lõpetamine.

  • Kiku
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50442 lisas Kiku
Tere.
Töölepingu algus oli 2. jaanuar 2012. 6 kuud sain tööl olla, kui juhtus õnnetus ja jäin haiguslehele kuueks kuuks. Viimane haigusleht lõppes 22. detsember. Peale seda minuga lepingut veel ei lõpetatud. Ülemus ütle, et taastu ja vaatame aasta alguses mis edasi saab, et ootame sind tagasi. Jaanuari keskpaigas oli lootus umbes veebruaris tagasi tööle minna, telefonitsi rääkisime, et peaksin minema ja proovima kuidas vastu pean. Paar nädalat hiljem selgus töökaaslasega rääkides, et minu asemele võetakse siiski uus töötaja. Helistasin siis ülemusele, kes ütles et lõpetas mu lepingu ära, et ma vist pole valmis tööle naasma(kuigi ma polnud veel proovimas käinud, kuna töökaaslane arvas, et teeb ennem inventuuri ära). Ja sellega kõik lõppeski. Esimene küsimus on, et kas mulle poleks pidanud tööandja ka ette teatama töölepingu ülesütlemisest, mitte lihtsalt telefonitsi teatama, et lõpetasin su lepingu ära? See vist oleneb lepingu lõpetamise põhjusest, aga ma ei tea sedagi. Kas ma ise sellele alla ei pea kirjutama? Kas peaks olema ka mingi lõpparve puhkusetasude näol, mida ma pole saanud? Terve päev olen töölepingu seadust lugenud, aga päris kindel ei ole. Mõtlesin, et küsin enne igaksjuhuks üle, kui tööandjale helistan.
Aitäh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kiku
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50443 lisas Kiku
Vastas Kiku teemas Töölepingu lõpetamine.
Unustasin veel mainida, et mul endal pole töölepingu koopiat samuti, pole kuhugu tööle asudes alla kirjutanud. Ise olin rumal, aga kas see on halb mulle nüüd?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50444 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu lõpetamine.
See, et lepingut pole head küll ei tee aga suudate ju tööl käimist tõendada muude vahenditega(töötasu laekumine panka, haiguslehed on tööandjale esitatud milled ta HK-sse on edasi saatnud jne. ja pealegi tööandja ju ei eita, et te seal tööl olite).

Rumalam on vast see, et jäite koju ilma mingi aluseta, sest pole teil võimalik tõendada, et tööandjaga oligi selline kokkulepe, et 22.12.2012. ootab teid niikaua kui vajate, sisuliselt võib seda aega tööluusiks nimetada.

Suuliselt TL ülesöelda ei saa, sellest peab tööandja kirjalikult teatama või e-mailiga või SMS-ga.
Kui teil on kasutamata puhkust siis see tuleb kindlasti ka TL lõppedes hüvitada rahas.

Millal teil see kõne ülemusega oli?
Kui lähipäevil siis võimalik, et ta on ka TL ülesütlemisavalduse postiga teile teele pannud aga noh see vaid minu oletus, sest teada ju on meil tuvipost ei liigu väga kiiresti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kiku
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50445 lisas Kiku
Vastas Kiku teemas Töölepingu lõpetamine.
Viimati rääkisime kuskil kümnenda veebruari paiku. Täpselt ei mäleta. Nii et vaevalt ta mulle selle kirja teele on pannud. Me saime muidu hästi läbi, mingeid probleeme ei olnud, ma arvan et ta oleks öelnud, kui oleks saatnud selle kuidagi.
Kas haiguslehel oldud aeg läheb ka siis arvesse ja ei loe ainult need kuus kuud, mis ma reaalselt töötasin(puhkusetasu arvestamisel)? Ja nagu ma aru saan, siis võin ma talle helistada ja küsida seda tagantjärele?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 4 kuud tagasi #50446 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu lõpetamine.
Jah haiguslehe aeg kogus ka puhkusepäevi. Helistage jah ja rääkige asjad selgeks aga ikkagi miks eesti inimene nii pikalt kõike kaalutleb enne kui tegudeni jõuab, pea kuuaega ju möödas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.