Koondamine, lahkumine ning uus töö

  • K
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 3 kuud tagasi #50506 lisas K
Tere,
Küsimusi mitmeid, enne seda aga väike olukorra kirjeldus:
Nimelt ettevõttes, kus olen töötanud üle 10 aasta, on tulemas koondamine. Teate saan jätte kuu aja pärast ning siis rakendub etteteatamisaeg 90 päeva. Kas on võimalik mul ka päevapealt ära minna või pean kindlasti need 90 päeva veel sama ettevõtte heaks töötama? Kui ettevõte tahab, et oleksin veel 90 päeva, kas on mul mingit seaduslikku alust saada päevapealt koondamist?
Teine küsimus, kui saan koondamise, kuid enne seda õnnestub saada uus töö, kas ma saan ikka koondamisrahasid. Tööandjalt saaks 1 kuu, kuid kas töötukassa maksaks hüvitist, kui olen juba uues kohas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 3 kuud tagasi #50507 lisas imelik
Päevapealt saate minna kui saavutate tööandjaga kokkuleppe poolte kokkuleppel töölepingu lõpetamiseks mis ei oleks enam koondamine.

Ei saa töötaja päevapealt koondamist nõuda ega saada, koondamine on tööandja otsus.

Kui lahkute lihtsalt niisama enne koondamise päeva siis ei tule teile koondamist vaid tuleb tööluusiga vallandamine. Vaevalt, et suudate kahes kohas korraga tööd teha.
Koondamishüvitist saate siis kui olete tööl kuni koondamiseni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 3 kuud tagasi #50508 lisas imelik
lisan veel, et kui peale koondamist lähete kohe uute kohta tööle siis saate töötukassalt koondamishüvitis kah kui tööandja ikka nõutud avalduse õigeaegselt töötukassasse saadab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.