Puhkuse aja valimine

  • kysija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 1 nädal tagasi #50704 lisas kysija
Puhkuse aja valimine lisas kysija
Kui töötaja valib puhkuse aja omale, kirjutades avalduse, et kas tööandja peab sellega nõus olema või kuidas see üldiselt lahendatakse.

Olukord on nii et tööandja annab mulle puhkuse ajad ette et vali millal soovid ja minu enda soovide peale sisuliselt k*seb.
Tuues põhjuseks, et nii palju tööd on, et saab puhkust mulle siis anda kui on pisut vaiksem perjood on et minu asendajal oleks kergem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 1 nädal tagasi #50705 lisas .
Vastas . teemas Puhkuse aja valimine
ei pea tööandja sinu soovidega tingimusteta nõus olema. Kui sa ei kuulu nende hulka, kellel seaduse järgi on võimalik teatud ulatuses oma puhkuseaega valida, siis ei pea tööandja andma sulle puhkust täpselt sinu soovitud ajal, kui see firma tegevusega ei sobi.

TLS
§69. Puhkuse ajakava
(1) Põhipuhkuse aja määrab tööandja, arvestades töötajate soove, mis on mõistlikult ühitatavad tööandja ettevõtte huvidega.
(7) Õigus nõuda põhipuhkust sobival ajal on:

1) naisel vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust;
2) mehel vahetult pärast lapsehoolduspuhkust või naise rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal;
3) vanemal, kes kasvatab kuni seitsmeaastast last;
4) vanemal, kes kasvatab seitsme- kuni kümneaastast last, – lapse koolivaheajal;
5) koolikohustuslikul alaealisel – koolivaheajal.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
11 aastat 1 nädal tagasi #50706 lisas .
Vastas . teemas Puhkuse aja valimine
tegelikult peaks küll praeguseks olema ammu tehtud puhkuste ajakava. Kui seda pole, siis võid anda avalduse 14 päeva ette ja puhata. Iseasi, kas sul pärast kohta on, kuhu tagasi tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.