Lisapuhkus töövõimetus pensioni korral

  • Juta
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 9 kuud tagasi #50815 lisas Juta
Tere, asusin tööle eelmise aasta (2012) 1 juulist. 2012 aastal ma ei puanud ühtegi päeva. 2013 aastal olen puhanud 28 + 7 päeva. Kas mul on veel õigus eelmise aasta 2 nädala põhipuhkuse + lisapuhkusepäevade kasutamisele? Kuidas seda üldse arvutatakse? Kui aasta peale on õigus saada 7 lisapuhkuse päeva. Eelmine aasta töötasin 6 kuud.. Kas õigem on siis saada 3 või 4 päeva.. või hoopiski 3,5 päeva lisapuhkust?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 9 kuud tagasi #50816 lisas imelik
2012a eest teil välja teenisite 17,60p(184/366x35), reaalselt aga antakse puhkust ikka täispäevades seega võiks see olla 14 ja 3. Eelmise aasta puhkus tuleb teil kindlasti 2013 aasta sees ära kasutada, sest 01.01.2014a see aeguks.
Samas kuidas oli tänavune 28 ja 7 vormistatud kas 2013a puhkus või oli ikka 2012a eest kasutamata puhkus ja ülejäänu 2013a eest?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Juta
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 9 kuud tagasi #50817 lisas Juta
Polnud kuidagi eriliselt vormistatud, lihtsalt, et puhkas nendel ja nendel kuupäevadel ning puhkuseraha maksti palgaga koos, ning ei olnud kuidagi eraldi välja märgitud. Oli lihtsalt nt. "veebruarikuu töötasu" (kuigi veebruaris ka puhkasin). Mis tekitas minus algselt segadust. Ma ikka ootasin puhkuserahasid enne puhkusele minemist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 9 kuud tagasi #50818 lisas imelik
Aga seda tuleks teil nüüd raamatupidamisega täpsustada kuidas vormistati, kui 28/7 oli vaid 2013a eest siis peaksite veel ära puhkama ka eelmise aasta eest, sest muidu aegub, avaldus selleks tuleb kirjutada vähemalt 14p ette kui puhkusteajakavas seda osa sees pole.

Need ülekande selgitused ei määra midagi kui midagi arusaamat tuleb küsida nn.palga/tasude teatist aga kui teil oli kindel kuutasu siis puhkusetasuks ka säilitatakse sama tasu selles ka äkki selline selgitus aga see, et puhkusetasu maksti koos palgaga palgapäeval on nüüd küll vaid poolte kokkuleppeline, kui lepet pole tuleb puhkusetasu maksta eelviimasel tööpäeval enne puhkust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.