Töölepingu lõpetamine,töötasu

  • Keidi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 8 kuud tagasi #50869 lisas Keidi
Tere!

Küsimus selline,
Mul sai katseaeg läbi 03.november 2013.a.Täna 04.november,kutsuti mind koosolekule nimega"Arenguvestlus",kus siis räägiti,et katseaeg sai läbi(4 kuud) ja minuga poldud rahul,sisuga,et ma pole piisavalt kiire,olen vaikne,tööjaotus on mul vale oma vahetuses kolleegiga. Tegelikult on nii,et mind õpetati nii nagu ma tööd teen,ma pole aeglane-tean seda selle järgi,et meil tehti "eksameid" kui kiiresti me midagi teeme,meie teadmised jne 100 punktist sain 74,mis on tegelikult alguses päris hea,põhjus,miks sain 74 ei olnud see,et polnud teadmisi piisavalt vaid see,et esitasin vastu küsimusi. Teine probleem oli,et kassad on liiga väiksed,eriti oktoobris,kuigi,et oktoobris olin ma 2 nädalat haiguslehel,kuidas mina sain väiksed kassad teha?
Teema küsmius on siis see,et kas mul on õigus midagi nõuda? Puhkusetasu hüvitamist ei saa,kui pole 6 kuud töötanud?
Ja kas need on piisavad põhjused?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 8 kuud tagasi #50870 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu lõpetamine,töötasu
Mille järgi järeldate, et katseaeg sai teil 03.11. läbi?
Kuna teil oli ka haigusleht vahepeal siis 4 kuune katseaeg pikeneb nende päevade võrra.
Kas tööleping öldi ka üles esitades avaldus või oli lihtsalt vestlus?
Puhkusehüvitist tuleb tööandjal TL lõppedes kindlasti maksta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • keidi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 8 kuud tagasi #50871 lisas keidi
Sest mulle öeldi,et katseaeg sai nüüd läbi ja lepingu järgi arvestades 03.07 alustasin .
Sellest,et haiguslehega pikenes,seda ei teadnud ja ei räägitud ka sellest midagi.
Hetkel vestlus,anti valida ka,muidu peaks 15päeva töötama,võisin ka mitte töötada,kui puudub selleks motivatsioon.
Kas isegi siis,kui olen 4 kuud töötanud saab puhkusehüvitist? Mõtlen seda kalendriaasta põhjal puhkust,kui jah siis mis süsteemil?
Tänan vastamast!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 8 kuud tagasi #50872 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu lõpetamine,töötasu
Igaljuhul katseaeg teil veel läbi pole.
TL tuleb kummagil poolel üles öelda esitades ülesütlemisavaldus 15 kalendripäeva ette kui seda etteteatamisaega eirata tuleb maksta hüvitist kui just TL poolte kokkuleppel ei lõpetata.
Jah isegi 4 kuu töötamise järel peab saama puhkusehüvitist. Arvestus käib töösuhte kehtivuse kalendripäevade järgi.

TLS ja selle selgitusi tasub teil uurida
www.ti.ee/public/files/T%C3%B6%C3%B6lepi...aduse_selgitused.pdf

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Keidi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 8 kuud tagasi #50874 lisas Keidi
Tööandja teataski ette 15 päeva aga mainis,et ma ei pea jääma seda 15 päeva täitma,et ta mõistab,kui pole motivatsiooni. Aga kui ma otsutangi,et ei taha seda 15 päeva teha,nagu ta mulle andis võimaluse.. Ega päras ta ei saa midagi nõuda,kui me lepingu lihtsalt ära lõpetame?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Keidi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 8 kuud tagasi #50876 lisas Keidi
Nüüd täna rääkisin ülemusega ja nüüd tahab,et teeksin need 15 päeva ka. Aga tekib küsimus,meil on nagu 2 palka 1 on põhipalk 5.kuupäeval ja boonus 20.kuupäeval, kas need ja puhkusehüvitise peaks kandma siis juba täna ära`?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 8 kuud tagasi #50877 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölepingu lõpetamine,töötasu
Peadki tegema veel tööd.
Täna saad palga mis saama pead eelmise perioodi eest.
Siis kui TL lõppeb x kuupäeval tulevikus(teed ju veel töö paar nädalat) saad alles lõpparvega veel saamata töötasu ja puhkusehüvitise.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Keidi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 8 kuud tagasi #50878 lisas Keidi
Suur aitäh vastamast!

Sain targemaks jälle :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.