tööandja lollitab mind

  • õnnetu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50918 lisas õnnetu
tööandja lollitab mind lisas õnnetu
Töösuhe lõppes poolte kokkuleppel. Firma juhataja, kes on äärmiselt hõivatud inimene, lubas mulle meili peale saata töölepingu lõpetamise akti. Digitaalse alkirjastamisega olin nõus.

Tunnen end äärmiselt lollitatuna, kuna ta ei ole mulle ikka veel saatnud töölepingu lisa lepingu lõpetamise kohta. Esiteks on mul saamata lõpparve (sealt oli mul saada paari päeva töötasu ja juhataja võib selle omale kurju soolata, minul kahju ei ole). Teiseks ei ole mul õigust minna Töötukassasse, sest ma ei suuda seal ära tõestada töösuhte lõpetatust. Mida teha? Istun kodus nagu tobukene, kirjutan juhtajale meile ja tema muudkui lubab ja lubab.

NB! Ma ei tahagi tema käest enam raha. Tahan ainult paberit, mis annaks mulle ravikindlustuse. Kas on TLS mingi paragrahv, mis lubaks tööandja minu mõnitamise pärast vastutusele võtta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50919 lisas imelik
Vastas imelik teemas tööandja lollitab mind
Mille eest vastutusele? Naljatilk!
Poolte kokkuleppel TL lõpetamine tähendab seda, et pooled lepivad kokku, et x kuupäeval TL lõppeb poolte kokkuleppel, sellel kõigel ei pea olema kirjaliku paberit aga hea oleks kui see on, seega võid selle paberi tehasa ise ja juba varem võinuks teha ise ja võtta sellele tööandja allkiri või muud moodi kinnitus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50920 lisas imelik
Vastas imelik teemas tööandja lollitab mind
Ja muidaks ravikindlustus kehtib peale töösuhte lõppu veel 2 kuud, nii, et....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • õnnetu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50921 lisas õnnetu
Vastas õnnetu teemas tööandja lollitab mind
Jah, vastutusele võtmine oli äärmiselt vale väljend. Vabandan.

Töölt ära tulemisega olin ise nõus, sinna tagasi minna ei taha kindlasti mitte.

Uut töökohta silamapiiril ei ole, võtaksin ennast töötukassas arvele. Seda ma paraku teha ei saa, sest 1) faktiliselt on mu tööleping lõpetamata (juhataja ei saada pulle paberit, millele alkiri anda), 2) vaja oleks ka tööandaja tõendit kindlustatule www.tootukassa.ee/sites/tootukassa.ee/files/tooandja_toend2.pdf.

Konsu ltant naeratab mulle kenasti ja ütleb, et ei teid me küll nii arvele võtta ei saa. Ma olen mitu nädalat kodus passinud ja selle aja eest on mul saamata jäänud töötuabiraha (101.5 eurot kuus) . Ravikindlustus kehtib küll veel kaks kuud peale töösuhte lõppu, kuid uuesti kehtima hakkamisel on sel päris pikk viiteaeg.

Minu probleem on saamata jäänud töötutoetus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • õnnetu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50922 lisas õnnetu
Vastas õnnetu teemas tööandja lollitab mind
Saamata jäänud lõpparve - 3 tööpäeva miiniumpalgalt - umbes 45 eurot.
Saamata jäänud töötutoetus - peaaegu kuu - umbes 100 eurot, kusjuures summa suureneb iga päevaga.

Ma tõesti ei tea, mida teha. Tööandjaga ühenduse võtmisest ei ole kasu. Ma soovin ju temalt ainult korrektset töölepingu lõpetamist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50923 lisas imelik
Vastas imelik teemas tööandja lollitab mind
No aga mida sa ise teinud oled, et saada kasvõi kirjaliku taasesitlevas vormis(nt. tavaline e-kiri edasi tagasi) TL lõpetamise kohta tagasisidet?
Töötukassa ei maksa töötuabiraha, vaid maksab töötutoetust mille saamiseks ei nõuta seda tööandja tõendit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tegutseda vaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50927 lisas Tegutseda vaja
Vastas Tegutseda vaja teemas tööandja lollitab mind
to:õnnetu,
Tee ise valmis lepingu lõpetamise paber ja mine sellega oma endise ülemuse juurde.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • õnnetu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50946 lisas õnnetu
Vastas õnnetu teemas tööandja lollitab mind
Mida see tegutsemine aitab? Võin tööandjale meile kirjutada (seda olen korduvalt teinud), aga lollitatakse ja näidatakse iseloomu. Endine töötaja on tühi koht.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • õnnetu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50958 lisas õnnetu
Vastas õnnetu teemas tööandja lollitab mind
Olen huvitatud töölepingu lõpetamise tõendamisest võimalusest, et hiljem ei saaks mulle mingit süüd kaele määrida.

Minu tööandja on lurjus. Enda kaitsmiseks tema vastu tahangi paberit, kust on näha, et töösuhe lõppes X-kuupäeval (ilusasti mõlema poole allkirjad all).

Kas on võimalik TLS §95 viidates talt seda nõuda? Olen valmis ka töövaidluskomisjoni kaudu seda paberi nõudma, et talle ei jääks võimalust mulle tagant järele "asju kaela määrida".

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Reelika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 5 kuud tagasi #51121 lisas Reelika
Vastas Reelika teemas tööandja lollitab mind
Mul olnud samasugune probleem. Lõpuks leidis asi siiski positiivse lahenduse kui Töötukassast konsultant ise minu endise tööandjaga kontakteerus ja seda vormi täidetuna nõudis. Lisaks kuulsin veel, et mõni tööandja pidigi selline olema, et meelega ei anna ja on olnud juhtumeid kus 3-4 kuud pole suvatsetud dokumenti väljastada.Selline on paraku meie töökultuur - jätab tugevalt soovida:(

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.