Töölt vabastamine

  • Maire
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50938 lisas Maire
Töölt vabastamine lisas Maire
Töötan väikeses kaupluses, peale minu veel 1 töötaja. Ammu on olnud soov elukohta vahetada (korter olemas) kuid siiani pole leidnud sobivat uut tööd. Nüüd tuli pakkumine ja ma peaks teoreetiliselt kolima nädala jooksul teise maakonda, et saada endale see töökoht. Minu küsimus oleks: kas ma saan paaripäevase etteteatamisega lahkuda töölt, et see ei mõjutaks minu lõpparvet.
Ja veel küsimus, mis küll ei puuduta mind aga huvitav oleks teada. Probleem muidu sama, ainult pole uut töökohta, küll aga elukoha kiire vahetus. Kas Töötukassast on pärast midagi loota kui end töötuna arvele võtta teises maakonnas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maire
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50939 lisas Maire
Vastas Maire teemas Töölt vabastamine
Lisan veel, et tööandja muidugi ei ole huvitatud minu lahkumisest kuna asendajat pole

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50940 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölt vabastamine
Mõlemal juhul peab olema mõjuv ja tõendatud põhjus, et kiire lahkumine on õigustatud, et saaks TL üles öelda erakorraliselt, reeglina ei ole seda ei uus töökoht ega uus elukot.

Töötukassast saab midagi kui nõuded täidetud, maakonnast olenemata, loe tootukassa.ee lehelt täpsemalt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maire
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50941 lisas Maire
Vastas Maire teemas Töölt vabastamine
Mis siis on Teie meelest õigustatud põhjus? Ja mis juhtub kui ma siiski valin uue töökoha, mida ma enam hiljem ei saa? Etteruttavalt ütlen, et töölepingus mingit taolist punkti pole

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50942 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölt vabastamine
www.riigiteataja.ee/akt/122122012030#para91
(3) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötaja isikust tuleneval põhjusel, eelkõige kui töötaja terviseseisund või perekondlikud kohustused ei võimalda tal kokkulepitud tööd teha ja tööandja ei võimalda talle sobivat tööd.

www.riigiteataja.ee/akt/122122012030#para98
(2) Erakorralisest ülesütlemisest ei pea töötaja tööandjale ette teatama, kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist kokkulepitud tähtaja või etteteatamistähtaja lõppemiseni.
Minu meel siin ei loe, aluseks on seadus.
Aga mida mina soovitan teha on see, et esitate ikka TL ülesütlemiseks avalduse nii palju ette kui Teil võimalik on(korraline eeldab 30p etteteatamist) ja lahkutegi peale seda aga arvestate sellega, et tööandja võib nõuda iga vähem etteteatatud päeva eest hüvitist ja kui ta seda nõuab olete nõus.
Nii lihtne see ongi, sest mõelda tasuks ka vahel teistpidi, et näiteks kui tööandja leiaks Teie asemele uue ja parema töötaja kas ta saab ka siis Teid lihtsalt päevapealt lahti lasta ilma mingi hüvitiseta!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 7 kuud tagasi #50943 lisas imelik
Vastas imelik teemas Töölt vabastamine
Üks oluline punkt jäi lisamata.

www.riigiteataja.ee/akt/122122012030#para85
(3) Eeldatakse, et ülesütlemine on korraline, kui töötaja ei tõenda, et ülesütlemine on erakorraline.

(4) Kui töötajal ei ole tähtajatu töölepingu erakorraliseks ülesütlemiseks alust, loetakse ülesütlemine korraliseks seaduses sätestatud etteteatamistähtajaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.