Lõpparve kuidagi liiga väike

  • Maarika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 1 Kuu tagasi #51376 lisas Maarika
Tere.
Lõpetasin oma töösuhte 24 mai. Lõpparve kanti üle 26 mai, kuid tundub natuke väike, kui arvestada, et puhkuse kompensatsioon peaks ka sisse arvestatud olema.
Tööandja selgitas, et võib nii väike olla sellepärast, et kuna ma sain 5. mail eelmise kuu palga kätte, ning nüüd lõpparve tuli sama kuu sisse, siis seadusega on keelatud 2 korda kuus tulumaksuvaba miinimumi kasutamine või midagi sellist.
Kas on mulle õigesti selgitatud?
Töötasin töölepingu alusel, ja kuna on kvartali lõpp, siis tööandja suutis ka mu tunnid nulli panna, seega põhipalk peaks ikka ju ka sama olema, olenemata sellest, et nädal on veel jäänud kuu lõpuni?

Ootan väga vastuseid! Aitäh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kati
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 1 Kuu tagasi #51377 lisas Kati
Vastas Kati teemas Lõpparve kuidagi liiga väike
Jah tööandja selgitas õigesti, et tulumaksuvaba ei saa ühes kuus 2x rakendada.

Miks sa arvad et su palk peaks olema sama, kui sa ei töötanud tervet kuud?
Kui teil on kvartaalne arvestus ja sul tulid tunnid nii, et ei tekkinud üle ega alatunde, siis tööandja ei pea sulle midagi juurde maksma, kuid makab raha ikka ja ainult tööl oldud aja eest ja sina oled ju terve nädala vähem tööl, kui peab.
Puhkuse kompensatsioon- kas sa seda üldse pidid saama tead ainult sina ise, sest see on välja teenitud, kuid kasutamata puhkuse eest hüvitis. Seega tead ainult sina, kas ja palju oled puhanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 1 Kuu tagasi #51379 lisas .
no tegelikult peaks ikka ka tööandja teadma, kui palju isikul kasutamata puhkust on ja mitme päeva eest kompensatsiooni tuleb arvestada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 1 Kuu tagasi #51380 lisas imelik
Vastas imelik teemas Lõpparve kuidagi liiga väike
Maarika, see, et maksuvaba tulu ei saanud rakendada on vahe vaid 30,24€.
Kui teil kahtlusi tuleb küsida tasude arvutuste ja maksude kinnipidamiste kohta teatist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maarika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 1 Kuu tagasi #51381 lisas Maarika
Vastas Maarika teemas Lõpparve kuidagi liiga väike
"..., et ei tekkinud üle ega alatunde, siis tööandja
ei pea sulle midagi juurde maksma, kuid makab
raha ikka ja ainult tööl oldud aja eest ja sina oled
ju terve nädala vähem tööl, kui peab."

Ma ei olegi rääkinud, et peab juurde maksma. Loogiliselt võttes, peaks ma ikka oma tavalise palga ju saama, sest kuu norm on täidetud? Seda tahtsin teada.
Ja puhkusetasu paberi olen ma allkirjastanud, tean mina neid päevi ja ka tööandja, et kui mitme eest maksma peab. Kahjuks ei olnud mingit summat arvestatud sellel paberil.
Mulle lihtsalt tundub see kogu lõpparve nii naeruväärne, kuna põhimõtteliselt ongi see nagu mu 1 kuupalk. Mõistatuseks jääb, kuidas mu puhkusehüvitis sinna veel sisse mahtuda sai...
6 päeva eest peaks ma saama alla 100€ midagi (täpselt ei tea).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 1 Kuu tagasi #51382 lisas .
nagu juba imelik soovitas, küsi tööandjalt täpne arvestus kõigi tasude kohta (palgatõend). Ega niimoodi siin oletada pole ju ka mõtet.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.