Mure: ületunnid, puhkuse edasilükkamine, pühade ajal tööl jne

  • Miina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 1 Kuu tagasi #51408 lisas Miina
Tere!
Mul on mure.
Tavaliselt töötan 40 tundi nädalas. (Tootmine).
Nüüd on aga kiired ajad ja tellimusi on palju.
Olen töötanud juba kahel nädalal 10 tundi päevas. Seega mõlemal nädalal 10 ületundi.
1. Kas ületundide tegemisest saab töötaja loobuda?
2. Kui ülemus ütleb, et 23. juuni ja 24. juuni või laupäeval tööle, kas pean seda tegema?
3. Kui ülemus soovib puhkust edasi lükata, mis on puhkuse ajakavas allkirjastatud ja kinnitatud, kas ta võib seda ühepoolselt teha?

Palun abi! Mis õigused mul on? (Kui ülemus ütleb, et kui ei sobi, mine ära, mul töötajad seisavad ukse taga järjekorras...)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
10 aastat 1 Kuu tagasi #51409 lisas imelik
1. ja 2. (1) Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida, et töötaja kohustub tegema tööd üle kokkulepitud tööaja (ületunnitöö).
(4) Tööandja võib töötajalt vastavalt hea usu põhimõttele nõuda ületunnitöö tegemist tööandja ettevõtte või tegevusega seotud ettenägematute asjaolude tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks.
www.riigiteataja.ee/akt/122122012030#para44

3. (4) Puhkuste ajakava on õigus muuta tööandja ja töötaja kokkuleppel.
(5) Tööandjal on õigus puhkus katkestada või edasi lükata ettenägematu olulise töökorralduse hädavajaduse tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks. Tööandja hüvitab töötajale puhkuse katkestamisest või edasilükkamisest tekkinud kulud. Kui puhkus katkestati või lükati edasi, on tööandja kohustatud andma töötajale kasutamata jäänud puhkuseosa vahetult puhkuse kasutamist katkestava või edasilükkava asjaolu äralangemisel või poolte kokkuleppel muul ajal.
www.riigiteataja.ee/akt/122122012030#para69

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.