ületunnitöö

  • Jaanus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 6 kuud tagasi #51716 lisas Jaanus
ületunnitöö lisas Jaanus
Tere, kolme kuu sumeerimine- selle ajajooksul tekkis 66 ületundi, 29,5 pühadetundi- pühade tunnid maksti pluss 100% kuid ületunnid maksti- 66ületundi miinus 29,5 pühadetundi st. et maksti ainult 36,5 ületunni eest pluss 60%. ise ma pole sellest varjandist varem kuulnud. Äkki keegi oskab midagi rääkida sellel teemal. Ette tänades. Jaanus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 6 kuud tagasi #51721 lisas imelik
Vastas imelik teemas ületunnitöö
www.riigiteataja.ee/akt/112072014146
TLS § 44. Ületunnitöö
(1) Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida, et töötaja kohustub tegema tööd üle kokkulepitud tööaja (ületunnitöö). Summeeritud tööaja arvestuse korral on ületunnitöö kokkulepitud tööaega ületav töö arvestusperioodi lõpul.
(2) Ületunnitöö kokkulepe alaealisega on tühine.
(3) Ületunnitöö kokkulepe töötajaga, kes puutub töökeskkonnas kokku ohuteguriga ja kelle tööaega on sellest tulenevalt seaduse alusel lühendatud, on tühine.
(4) Tööandja võib töötajalt vastavalt hea usu põhimõttele nõuda ületunnitöö tegemist tööandja ettevõtte või tegevusega seotud ettenägematute asjaolude tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks.
(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 sätestatud ületunnitöö tegemist ei saa nõuda alaealiselt, rasedalt ja töötajalt, kellel on õigus rasedus- ja sünnituspuhkusele.
(6) Tööandja hüvitab ületunnitöö vaba ajaga ületunnitöö ajaga võrdses ulatuses, kui ei ole kokku lepitud ületunnitöö hüvitamist rahas.
(7) Ületunnitöö hüvitamisel rahas maksab tööandja töötajale 1,5-kordset töötasu.


Kui midagi on valesti tuleb esmalt ikka tööandjaga sellest rääkida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Jaanus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 6 kuud tagasi #51724 lisas Jaanus
Vastas Jaanus teemas ületunnitöö
Tere ja tänan vastuse eest, loomulikult on mul need paragrafid juba ammu läbiloetud ja ka tööandiaga on sel teemal räägitud- loomulikult tööandia väidab, et kõik on korrektne ja rohkem ka veel.
Ma siis küsiks, et kas on mõtet selle teemaga kuskile üleüldse edasi pöörduda, sest mina ei ole ainuke meie töökas kollektiivis kellega niimodi on tehtud, jutt on ainult mingist 50 eurost.
Kui kellelgil on mingi soovitus- siis ootan.

Tänud ja tervitades Jaanus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lugeja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
9 aastat 6 kuud tagasi #51726 lisas Lugeja
Vastas Lugeja teemas ületunnitöö
Kui tööandja arvab üht ja töötaja teist ja seadused on läbi uuritud, siis soovitaks üle küsida Tööinspektsiooni juristidelt
Juristi infotelefon
640 6000
igal tööpäeval
kell 09.00 - 16.30

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.